E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

“Vetëm babi nuk u infektua, ishte siklet i madh”, moderatorja shqiptare rrëfen eksperiencën me pandeminë

Moderatorja Arjola Shehu është rikthyer sërish në emisionin e saj mëngjesin e sotëm, pasi qëndroi e izoluar në shtëpi për shkak të infektimit me koronavirus.

Ajo ka treguar se kjo periudhë ka qenë mjaft e vështirë për të, sidomos nga ana psikologjike. Arjola tha se simptomat e saj ishin temperatura e lartë dhe humbja e nuhatjes, por jo e shijes.

“Kishte siklete shumë të mëdha, sidomos psikologjike sepse dihet që kjo Corona, kaq e diskutuar, të rëndon. Mendon sikur çfarë do të ndodhë tani. Nuk më mbajti shumë, fillova antibiotikët dhe më kaloi temperatura 38 e pak. Antibiotikët më mbajtën vetëm tre ditë dhe pastaj gjendja ime ishte shumë e mirë. Nuk më humbi shija, vetëm nuhatja edhe më erdhi goxha vonë“, tregoi moderatorja.

Ajo ka rrëfyer se vetëm i ati nuk u prek nga COVID-19, dhe ishte ai që u sillte ilaçet në shtëpi.

“Familja ka kaluar në të gjitha etapat, vetëm babi që nuk u infektua dhe fatmirësisht se ai dilte na merrte ilaçet”, tha më tej ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...