E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Përshkallëzohet konflikti, Azerbajxhani dërgon dhjetra tanke dhe dronë në front

Sot është dita e dhjetë e përplasjeve ushtarake mes azerëve dhe armenëve. Azerbajxhani ka nisur një ofensivë të madhe ushtarake në pjesën jugore të Nagorno Karabakhut.

Ministria e Mbrojtjes së Armenisë konfirmoi se i kanë shkaktuar azerëve dëme të mëdha, ndërsa e kundërta deklarohet nga ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit.

Azerbajxhani ka marrë një pjesë të territoreve të pushtuara nga forcat armene, të cilat njihen ndërkombëtarisht si pjesë e shtetit të drejtuar nga Ilham Aliyev.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...