E premte, 22 Janar, 2021
11 C
Tirana

Vëllezërit e Rashës refuzojnë pensionin: Do e japim për bamirësi

Vëllezërit e Klodian Rashës janë shprehur pas vizitës së Ramës, se vrasja ishte me dashje dhe se pensionin që ia akorduar shteti kanë vendosur që ta japin për bamirësi.

Rama vizitoi për herë të tretë familjen Rasha në kryeqytet. Pas përfundimit të vizitës, kryeministri Rama nuk pranoi që të fliste për gazetarët, në lidhje më motivet e vizitës së tij.

‘ABC News’ raporton se vëllezërit e të ndjerit kanë deklaruar se nuk kanë nevojë për pension. Ata kanë thënë se “për dy ditë do ta marrin vesh nga prokuroria që nuk është vrasje aksidentale, por vrasje me dashje”.

Qeveria i ka akorduar si pension 60.8 mijë lekë të reja në muaj familjes së Klodian Rashës. Në vendim thuhet se pas vrasjes që cilësohet si aksidentale, qeveria ka vendosur t’i japë trajtim financiar sa 8-fishi i pensionit social (që është 7.6 mijë lekë në muaj) familjes së të riut.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...