E martë, 19 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Varianti i ri i virusit, ka ardhur në Shqipëri? Rakacolli: Jemi të përgatitur

Shqipëria ka marrë të gjithë masat, nëse do të përballemi me variantin britanik të koronavirusit. Kjo është konfirmuar sot nga kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli.

Ajo u shpreh se janë të përgatitur për çdo gjë, ndonëse frika është e madhe pasi do të conte në një valë tjetër në rritjen e numrit të të sëmurëve dhe të shtruarve në spitale.

E ftuar në studion e ABC, Rakacolli u shpreh se në këtë situatë po çedojnë edhe sisteme të forta shëndetësore në botë, megjithatë ata janë të përgatitur.

“Ne jemi të përgatitur. Varet sa madhe do të jetë vala tjetër. Po çedojnë sisteme shëndetësore të forta. Ne mendojmë që po me përgatitjen që kemi bërë sidomos me strategjinë vjeshtë-dimër”, tha ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...