E premte, 3 Prill, 2020
3 C
Tirana

“Tregoni të vërtetën para mjekëve”, Manastirliu: Së bashku do t’ia dalim

Lexo edhe ...

COVID-19 e gjeti Evropën të përgjumur

Më pak se një muaj para se Evropa të fillonte të përpëlitej për maska, ventilatorë dhe teste për koronavirusin, qeveritë e vendeve të Bashkimit...

Koronavirusi/ Përse Shqipëria nuk bën më shumë teste? Përgjigjet Rama

Kreu i Qeverisë Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, ndër të tjera iu përgjigj pyetjes: “Përse Shqipëria nuk bën më shumë...

Shqiptarët e mbetur jashtë/ Rama: Motra dhe vëllezër mos tentoni të vini

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” foli për shqiptarët të cilët nuk arritën të riatdhesohen. Kreu i Qeverisë tha se sapo...

Akti Normativ mbi pagesat e qirave/ Rama shpjegon si do paguhen Prilli dhe Maji

Kryeministri Edi Rama përgjatë një lidhje direkte në emisionin “Opinion” shpjegoi Aktin Normativ të nxjerrë nga qeveria për të rregulluar raportin e qirave në...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në mesazhin e radhës drejtuar qytetarëve lidhur me masat e ndërmarra ndaj koronavirusit, ka kërkuar veçse bashkëpunim. Në komunikimin e saj të radhës, ministrja ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të tregojnë të  vërtetën, duke ia lehtësuar kësisoj punën mjekëve dhe infermiereve.

Po kështu ajo ka shprehur falenderimet ndaj bluzave të bardha, të cilët po përballen me virusin vdekjeprurës. Misioni i tyre është për të shpëtuar pacientët e infektuar. “Forca, forca, së bashku do t’ia dalim”, përfundoi fjalën ministrja Manastirliu.

Tashmë ka shkuar në 51 numri i personave të prekur me koronavirus. Në një dalje për mediat, zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli bëri të ditur informacionet e fundit në lidhje me të infektuarit.

Numrin më të madh të të prekurve e kap Tirana, ku deri tani ka shkuar në 34 të infektuar. Rakacolli tha se në 24 orët e fundit janë testuar 31 persona të dyshuar, qytetarë dhe personel shëndetësor, prej të cilëve janë konfirmuar 9 raste të reja me COVID-19.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

COVID-19 e gjeti Evropën të përgjumur

Më pak se një muaj para se Evropa të fillonte të përpëlitej për maska, ventilatorë dhe teste për koronavirusin, qeveritë e vendeve të Bashkimit...

Koronavirusi/ Përse Shqipëria nuk bën më shumë teste? Përgjigjet Rama

Kreu i Qeverisë Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, ndër të tjera iu përgjigj pyetjes: “Përse Shqipëria nuk bën më shumë...

Shqiptarët e mbetur jashtë/ Rama: Motra dhe vëllezër mos tentoni të vini

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” foli për shqiptarët të cilët nuk arritën të riatdhesohen. Kreu i Qeverisë tha se sapo...

Akti Normativ mbi pagesat e qirave/ Rama shpjegon si do paguhen Prilli dhe Maji

Kryeministri Edi Rama përgjatë një lidhje direkte në emisionin “Opinion” shpjegoi Aktin Normativ të nxjerrë nga qeveria për të rregulluar raportin e qirave në...

Lukaku shpërthen në akuza: U desh një juventin i infektuar që të ndalej futbolli

Përhapja e koronavirusit ka sjellë ndalesën e futbollit, por edhe ka tensionuar mardhëniet mes klubeve në Itali. Disa prej tyre mendonin se duhej vepruar...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT