E mërkurë, 28 Korrik, 2021
27.5 C
Tirana

Tre raste të dyshuara me koronavirus në Kosovë

Sot janë paraqitur 3 raste të dyshuara më koronavirus në klinikën infektive të QKUK.

Raportohet se të dyshuarit janë: një 69-vjeçar jo kosovar, i cili ka qëndruar në Itali dhe dy shtetas kosovarë 23 dhe 25 vjeç, të cilët janë kthyer ditën e sotme nga Italia.

Në njoftimin zyrtar të QKUK thuhet se personave të dyshuar i janë marrë mostrat për të kryer analizat e nevojshme në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike.

Sipas klinikës infektive, nuk ka vend për panik pasi rastet mbeten ende të dyshuara dhe duhet të presim për rezultatin përfundimtar të analizave të tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

NSA: Rindezja e shpeshtë e telefonit mund të pengojë hakerët

Në një kohë kur është përhapur gjerësisht pasiguria dixhitale, rezulton se mënyra më e vjetër dhe më e thjeshtë e riparimit të kompjuterit, fikja...

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

Udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga Shtetet e Bashkuara dhe pjesa më e madhe e Evropës, do të mund të hyjnë në Britani të Madhe...

Gjermania pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Miguel Berger. Presidentja Osmani ka shprehur...

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...

Raporti OSBE/ODIHR si shoshë për humbjen e opozitës

Nga Alfred Peza Raporti përfundimtar i misionit të vëzhguesve ndërkombëtare të OSBE/ ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, po përdoret si flakë kashte...