E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

“Do e kalojmë këtë flamë së bashku”, Rama flet për koronavirusin

Duke e demonstruar me anë të një videoje, Rama risjell në fokus mënyrat se si të mbrohen qytetarët, për të mos u infektuar nga koronavirusi. Ai që në krye të herës thekson se për momentin nuk ka vend për panik, ndonëse vendi ynë fqinj Italia po përjeton orë tmerri, ku numri i të infektuarve po shtohet në masë.

Kryeministri i është drejtuar qytetarëve që të ndjekin këshillat e miratuara nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, e mbi të gjitha të shmangin lajmet e rreme të cilat shtojnë panikun.

Koronavirusi vazhdon të përhapet në mbarë botën, dhe së fundmi në Europë. Në Itali janë shënuar 7 viktima nga e shtuna deri të hënën. Në Shqipëri nuk ka të konfirmuar asnjë rast me virusin vdekjeprurës kinez.

Statusi

“NUK KA VEND PËR PANIK!

JU LUTEM NDIQINI KËTO KËSHILLA TË THJESHTA TË MIRATUARA NGA ORGANIZATA BOTËRORE E SHËNDETËSISË DHE SHMANGNI SA MË SHUMË TELEBROÇKULLAT DHE DIXHIDOKRRAT QË USHQEJNË ANKTHIN E PANIKUN. DERI NË KËTË MOMENT QË KOMUNIKOJMË NUK KEMI ASNJË RAST TË KORONAVIRUSIT, POR NËSE NË DITËT A JAVËT NË VIJIM DO TË DUHET TA PËRBALLIM, JINI TË SIGURTË SE DO TA KALOJMË EDHE KËTË FLAMË. SËBASHKU”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koronavirusi/ Brataj: Delta ka edhe 3 variante të tjera

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se varianti indian i koronavirusit, Delta pritet që të mbizotërojë të gjithë botën, dhe se ky mutacion,...

Covid/ Mbi 3,600 testime në 24 orët e fundit, numri i rasteve aktive në rritje

Situata epidemiologjike në vendin tonë mbetet e qëndrueshme. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit, janë regjistruar 31 raste...

Gërdeci/ Kreu i SPAK: Çështjes së Mediut do t’i shkojmë deri në fund

Në Shqipëri, Gjykata e Posaçme e Shkallës së parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar rrëzoi sot kërkesën e Prokurorisë së posaçme, SPAK, për...

Nostalgji futbolli/ Valdano: “Raùl mund të përmblidhet në dy koncepte…”

Jorge Valdano për Raul Gonzalez Blanco: "Një ditë para debutimit të tij, unë i bëra një pyetje për ta provuar, kështu i thashë: 'Po mendoj...

Vrau shokun e tij, Apeli ndryshon masën e sigurisë për Marjus Demën

Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën e sigurisë për Marjus Demën, i cili vrau shokun e tij Mehmet Qamën, disa muaj më parë, në...