E diel, 1 Gusht, 2021
23.5 C
Tirana

Euro shfaqet i qëndrueshëm, ulje e ndjeshme për dollarin dhe paundin

Monedha europiane vazhdon edhe këtë të martë të këmbehet me 121.9 lekë, ndërsa shitet me 122.4 lekë, sipas tregut valutor vendas.

Ndërkaq, dollari amerikan është dobësuar me 0.3 pikë krahasuar me dje, pasi blihet sot me 112.3 lekë dhe shitet me 113.1 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Paundi britanik ka regjistruar rënie gjithashtu në raport me një ditë më parë, teksa blihet sot me 144.5 lekë dhe shitet me 145.5 lekë.

Franga zvicerane ka shënuar dobësim të vlerës krahasuar me ditën e djeshme, duke u blerë me 114.1 lekë dhe shitur me 114.9 lekë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...