E diel, 25 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Tiranë/ Pranga dy të rinjve, çfarë u gjet në makinën e tyre

Policia e Shtetit ka arrestuar dy të rinj në Tiranë pasi janë kapur me lëndë narkotike. Sipas njoftimi të policisë, gjatë një kontrolli të ushtruar ditën e djeshme (e enjte) në automjetin në pronësi të njërit prej të arrestuarave janë gjetur një sasi lënde narkotike, kanabis dhe kokainë.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Qemal Butka”. Të rinjtë janë identifikuar me inicialet R.Ç., 30 vjeç dhe D.A., 23 vjeç, të dy nga Tirana.

Materialet e dosjes së tyre i janë kaluar prokurorisë për hetime të mëtejshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...