E shtunë, 16 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

Etiketa

kokaine

Kokainë brenda bananeve, babai i Arbër Çekajt del nga qelia

Babai i Arbër Çekajt ka lënë qelinë, për shkak të problemeve shëndetësore. GJKKO ka lënë në “arrest shtëpie” Selim Çekajn. Burimet bëjnë me dije...

Operacioni te ”Varri i Bamit”, policia sekuestron vetëm 1,1 kg kokainë

Policia e Tiranës ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me operacionin e zhvilluar mesditën e sotme në zonën e ''Varrit të Bamit'' në kryeqytet....

Për të tretën herë, zbulohet kokainë në kontejnerët e ”Alba Exotic Fruit”

Pasditen e sotme, në Portin e Durrësit janë sekuestruar 6.5 kg lëndë narkotike, e dyshuar kokainë. Në kuadër të operacionit policor të koduar ''Rada'',...

Trafikantët e koka*nës përplasin policinë tek “Ura Dajlanit”

Policia e Durrësit ka sekuestruar një tjetër sasi droge, ndërsa në pranga kanë rënë dy shtetas. Në sajë të operacionit të koduar "Nënkalimi", janë...

Droga në Durrës, a u grabit para se të kontrollohej nga policia?

Pak ditë më parë u kap 11 kg e 650 gram kokainë në portin e Durrësit. Lënda narkotike ishte e vendosur në impiantin e...

Daily Mail: “Gjakmarrje pas hekurave”, pse u rrëmbye Jan Prenga

Vetëm pak ditë më parë, në një video mesazh, sekretarja britanike për punët e brendshme Priti Patel angazhohej për një luftë frontale ndaj krimit...

Banane dhe… koka*në, pse trafikantët zgjedhin Durrësin

Kontejnerët me banane... nuk kanë qenë gjithnjë vetëm të tilla. Të paktën janë katër-pesë raste që kontejnerët e ardhur nga Ekuadori, kanë rezultuar si...

Kok*inë tek bananet, lihet në burg administratori i kompanisë

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka lënë në burg Barjon Gumenin, administratorin e kompanisë "Alba Exotic Fruit", në kontejnerët e së cilës u...

Koka*në tek bananet në Durrës, në 2019 kompania u kap me 137 kilogramë drogë

Sot u kap një kontejner me banane, brenda të cilit u gjetën 14 pako me kokainë. Për lëndën narkotike janë shoqëruar për t’u marrë...

Koka*na në Portin e Durrësit/ Policia tregon si u zbulua ngarkesa

Policia e Shtetit ka përcjellë detajet pas sekuestrimit të një sasie kokaine në Portin e Durrësit, e cila vinte nga Ekuadori. Brenda një kontejneri...

Të fundit

Shpikësi i vaksinës jep alarmin: Virusi Nipah, një kërcënim tjetër pandemik

Teksa bota vazhdon të përballet me COVID-19, ekziston një virus tjetër që është një nga kërcënimet e ardhshme pandemike. Ky është një nga paralajmërimet...

Kryemadhi merr goditjen e radhës, pranga ish-kandidatit për deputet

Blutë e Tiranës kanë prangosur kandidatin për deputet të LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit, Etjon Joka, i cili akuzohet për "korrupsion aktiv" në...

Situatë e rëndë nga koronavirusi në Greqi, të intubuarit nuk kanë shtretër

Koronavirusi ka ‘mbërthyer’ Greqinë Veriore, ku spitalet janë nën presion të madh dhe shtretërit e ICU janë të zënë në një përqindje jashtëzakonisht të...

Vdekja e turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë lëvizjet në hotelin luksoz

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon shkaqeve që çuan në vdekjen e katër turistëve rusë në Qerret të Kavajës. Viktimat...

Putin po e than qëllimisht tregun e gazit në Evropë?

Në fillim dukej si një fushatë publicitare. "Ata që në Evropë ishin dakord të lidhnin me ne marrëveshje afatgjata, mund të fërkojnë duart tani...