E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Tirana pa energji dy ditët e ardhshme, zonat dhe oraret

Gjatë dy ditëve të ardhshme pritet shkëputje e energjisë në disa zona në Tiranë. Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, ka njoftuar se më datë 25 dhe 26 shkurt do të ketë ndërprerje të energjisë.

Kufizimi me energji elektrike bëhet për shkak të punimeve të planifikuar në rrjet, nga drejtoria rajonale e OSHEE Tiranë.

Më datë 25 shkurt do të ketë kufizim energjie nga ora 09:00-15:00, pjesërisht rruga “Nazmi Rushiti”, rruga “Has Mema”, rruga “Imer Ndregjoni”, rruga “Ali Demi”.

Më datë 26 shkurt, nga ora 09:00-15:00 do të ketë kufizim energjie pjesërisht “Rruga e Dibrës”, Konvikti i Vajzave.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....