E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

“T’i tregojmë vendin ish-kryetarit”, Berisha kërcënon Bashën me shkarkim

Pas përjashtimit nga grupi parlamentar demokrat, Berisha njoftoi një tur takimesh në mbarë vendin, me qëllim sipas tij, rikthimin e sovranitetit partisë më të madhe opozitare në vend.

Dje ish-kryeministri Sali Berisha është ndalur në qytetin e Fierit, ku ka shpërthyer në kërcënime në adresë të kryedemokratit Basha, kryeministrit Edi Rama dhe ndërkombëtarëve.

Para simpatizantëve demokratë të Fierit, ish-lideri i PD-së kërcënoi hapur Bashën se nëse bllokon Kuvendin e Partisë Demokratike, do përfundojë keq.

“T’i tregojmë vendin ish-kryetarit. Kryetari është peng sharlatan dhe do t’u diktojë ju vendimet antishqiptare. Të gjithë ata që i ka kapur frika e forumeve, kanë përfunduar keq. Prandaj mbaj forumet, mos ki frikë, mos mendo se do i shkelmosh. Forumet nuk i asgjëson dot. Mos luaj me pluralizmin. Lëri ato. Kuvendi i partisë do vendosë që çdo kryetar që i lejon vetes të marrë vendime që nuk janë pushtet i tij, por i forumeve të tjera, në momentin që shpall vendim, përveç kohës së luftës, është i shkarkuar dhe posti i kalon nënkryetarit dhe Sekretarit të Përgjithshëm”, deklaroi ai.

ish-kryeministri Sali Berisha tha se pas Enver Hoxhës, Edi Rama është kryeministri më tradhtar i Shqipërisë dhe kombit shqiptar. “Në 30 vite, këto janë ditët më të vështira për Shqipërinë dhe shqiptarët, jo vetëm për faktin miqtë e mi se ne sot kemi një regjim, i cili në Greqinë e Lashtë quhej kakistokracisë, më i keqi, por për faktin se sot, sot, duke marrë peng kreun e opozitës, Edi Rama i futi një thikë mbas shpine PD-së me dorën e pengut të tij, Lulzim Basha”, u shpreh Berisha.

Lexo edhe :   Zbardhet kostoja/Sa mund t’i kushtojnë Shqipërisë satelitët e Ramës
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Helmimi në Krujë/ PD: Artur Bushi të dorëhiqet

Helmimi i banorëve të Krujës nga uji i pijshëm, është ngritur si shqetësim gjatë seancës së sotme plenare nga kreu i grupit parlamentar i...

Krujë/ 700 të helmuar në Krujë, fekale dhe urinë bagëtish në ujin e pijshëm

Ka shkuar në mbi 700 numri i qytetarëve të helmuar në Krujë, të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Situata vijon të mbetet kritike, ndërsa...

Debate në Kuvend/Rushaj: Të diskutojmë për Krujën, Balla: Jo debate kafenesh

Helmimi i qytetarëve në Krujë është kthyer në një "mollë sherri" mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj dhe kreut të grupit...

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...