E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

“T’i paguaj unë pijet e tua”, polici vrau 29-vjeçarin për radhën e pagesës

Blutë e Tiranës kanë prangosur shtetasin Orgest Drazhi, për “mos kallëzim krimi” lidhur me vrasjen e shokut të tij Jurgen Duka, në një supermarket në Tiranë.

36-vjeçari ka qenë prezent në konfliktin e çastit, që ndodhi mes Jurgen Dukës dhe efektivit të policisë, Arbër Sulës, për radhën në supermarket.

Ngjarja e rëndë ndodhi pak pas mesnate (14 dhjetor), në një supermarket në Tiranë në rrugën “Irfan Tomini”. Shkak i konfliktit që degradoi në vrasje u bë sherri mes dy personave, se kush do paguante i pari tek kasa. Autori i vrasjes, me detyrë agjent krimesh me detyrë në Dibër, është shpallur në kërkim nga policia.

Burimet bëjnë me dije se viktima Jurgen Duka, ka tentuar t’i paguaj pijet policit Sula. Pagesa është tentuar të bëhet me idenë “nuk më plas mua, unë paguaj edhe pijet e tua”. Kjo ka sjellë acarimin e policit, i cili e ka kundërshtuar, e pas konfliktit e ka qëlluar me plumb në zemër.

Fillimisht Jurgen Duka ka mbetur i plagosur, ndërsa ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës në Tiranë, pasi plumbi e preku në zemër. Policia ka marrë në pyetje disa persona në lidhje me krimin, ndërsa në xhepat e rrobave të viktimës është gjetur 2.8 gramë kokainë.

Efektivi Arbër Sula ka qenë me leje në Tiranë, pasi do t’i nënshtrohej testit të drogës, pas vendimit të kryepolicit Gledis Nano. Testi nuk u bë për shkak të ngjarjes. Pasi kreu vrasjen, ai është larguar në drejtim të paditur, dhe ka humbur mes rrugicave.

Lexo edhe :   Nis shembja e banesave tek "5 Maji", banorët përplasen me policinë
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...