E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Vodhën postën në Babrru dhe u arratisën me biçikleta

Mëngjesin e sotëm, dy adoleshentë vodhën një filial të Postës Shqiptare në Babrru. Grabitja ka ndodhur rreth orës 09:15, ndërsa dy personat e paidentifikuar morën rreth 200.000 lekë, dhe më pas janë larguar me biçikleta. Të dy kanë hyrë brenda ambienteve, teksa kanë qenë të pajisur me kapuçë dhe shall në fytyrë.

Burimet bëjnë me dije se dy të rinjtë, nuk kanë qenë të armatosur. Ata kanë kërcënuar punonjësit që t’u jepnin para, me pretendimin që kishin armë. Por mësohet nga policia se pas kqyrjes së kamerave, janë konstatuar pa armë.

Nga ana e uniformave blu, po krihet zona për të bërë të mundur kapjen e tyre.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...