E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Eleminimi i biznesmenit/“Vrasjen e kam bërë unë, babai dhe shoku s’kanë lidhje”

“Arrest në burg” është masa e caktuar nga Gjykata e Kurbinit për babë e bir dhe shokun e tyre, të cilët u arrestuan për vrasjen e Rakip Rolit në Laç. Gjykata ka caktuar “arrest në burg” për Llej e Skënder Lika dhe Klajdi Gjegjajn (Beleshi). Ndaj tyre, rëndojnë akuzat për “vrasje me paramendim e kryer në bashkëpunim” dhe “armëmbajtje pa leje”.

22-vjeçari Llej Lika i ka qëndruar deklarimeve se është ai autor i krimit, ndërsa dy bashkëpunetorët e tij, i ati dhe shoku, nuk kanë folur. “Vrasjen e kam bërë unë dhe babai e shoku im nuk kanë asnjë lidhje me ngjarjen”. Kjo ka qenë dëshmia e dhënë në polici nga 22-vjeçari Llej Lika, i cili së bashku me të atin e tij, Skënder Lika dhe Klajdi Gjegjajn (Beleshi) u arrestuan për vrasjen e biznesmenit Rakip Roli.

I riu ka thënë para hetuesve se vrasjen e ka kryer në shenjë hakmarrje, pasi djemtë e viktimës e kishin dhunuar barbarisht në muajin korrik të këtij viti.

Biznesmeni i materialeve të ndërtimit, Rakip Roli, apo i njohur ndryshe dhe me emrin Pilot u ekzekutua me breshëri plumbash teksa po lëvizte me automjetin e tij luksoz Audi Q7. 55-vjeçari u ekzekutua mëngjesin e së premtes në Laç, me breshëri kallashnikovi. Ai po lëvizte me makinë luksoze tip Audi Q7, në momentin që është qëlluar për vdekje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...