E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

Posta

Grabitje në Tiranë, vidhet posta private

Gjatë mbrëmjes së sotme, një vjedhje me armë zjarri ka ndodhur në një institucion financiar në kryeqytet. Ky rast është shënuar tek ish-sheshi Shqiponja. Deri...

Ndërron jetë 6 orë pas aksidentit shoferi i Postës

Ka ndërruar jetë gjashtë orë pas aksidentit shoferi i Postës Shqiptare. Aksidenti ndodhi në Korçë, ku furgoni “Volkswagen” i Postës Shqiptare u përplas me një...

Pensionet në shtëpi, Posta vë dy numra në dispozicion për informacione

Për shkak të koronavirusit, shumica e shqiptarëve prej disa ditësh janë vetëizoluar në shtëpitë e tyre. Për moshat e treta, që për hir të së...

‘Grabitja e 110 milionë lekëve’/Arrestohen 3 persona, shpallen në kërkim 4 tjerë

Autorët e vjedhjes së postës së Krujës mund të jenë përgjegjës dhe për një grabije të mëparshme në autostradën Tiranë-Durrës. Vetëm pak më parë...

Korçë/ Arkëtarja e postës vjedh pensionet, të moshuarit sorollaten gjyqeve

Çifti Mujo nga fshati Pirg i Korçës marrin rrugën nga Kanadaja për pensionin që u ka përvetësuar arkëtarja e postës në vitin 2016. Pas...

Grabitet filiali i postës, si u morën paratë nga autorët

Grabitet gjatë natës arka e Postës Shqiptare në fshatin Brataj të Vlorës, ku është marrë një shumë e konsiderueshme parash. Dyshohet se autorët kanë hyrë...

Skandaloze/ Tallen me të moshuarit për pensionin, i sorollatin mes temperaturave të larta (Video)

Të marrësh lekët e pensionit, është një torturë e vërtetë. Të moshuarit orvaten për orë me radhë, për të marrë atë kontribut modest. Videoja në...

Grabitet posta në Durrës, autorët marrin kasafortën

Është grabitur gjatë natës një zyrë postare në qytetin e Durrësit. Ngjarja është konstatua në orët e para të mëngjesit të sotëm, ndërsa po...

Grabitet posta sekrete e Prokurorisë, vidhen dokumente të rëndësishme

Posta sekrete e Prokurorisë së Durrësit u grabit këtë të martë nga dy persona ende të panjohur. Ngjarja ndodhi rreth orës 11:00, në lagjen...

Posta vjedh pensionistët, drejtori shkarkon punonjësen denoncuese

Aleksandra Spaho, punonjëse në filialin e Postës Shqiptare në Pirg të Korçës denoncon shkeljet financiare që bëhen në këtë institucion në kurriz të pensionistëve...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...