E mërkurë, 1 Prill, 2020
7 C
Tirana

Tërmeti shkund Greqinë

Lexo edhe ...

Koronavirusi/ Ministria e Shëndetësisë shtyn afatin e 3 prillit

Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka ndryshuar vendimin për masat deri më 3 prill duke shtyrë afatin, deri në përfundim të gjendjes së koronavirusit...

Fasonët ngrenë duart: Nuk paguajmë dot punonjësit, të ndërhyjë shteti

Bizneset e tekstile dhe këpucëve pohojnë se janë në një situatë të vështirë për shkak të mospagimit nga kontraktorët, çka ia bën të pamundur...

Koronavirusi/ Rritet numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut

Numri i viktimave si pasojë e koronavirusit është rritur në Maqedoninë e Veriut duke shkuar në 10. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tha se viktima...

Po i rikthehej normalitetit, Hong Kongu sërish në karantinë nga koronavirusi

Atëherë kur mendohej se gjithçka po shkonte mirë, Hong Kongu është futur sërish në karantinë. Qendra për Mbrojtje të Shëndetit (PK) ka publikuar shifrat e...

Një tërmet i fortë është ndjerë gjatë mesnatës në Greqi. Lëkundjet e fuqishme janë ndjerë në orën 01:49.

Duke iu referuar të dhënave të raportuara nga EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 5.6 sipas shkallës Rihter, dhe thellësi 2 km.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 47 km në jugperëndim të Janinës.

Nga ana tjetër, grekët po përballen edhe me pasojat e koronavirusit. Në Greqi ka shkuar në tetë numri i viktimave nga koronavirusi, ndërkohë numri i të prekurve është 464.

Nga e mërkura janë mbyllur të gjitha bizneset në vend, me përjashtim të supermarketeve, farmacive, furrave të bukës, pikave të shumicës me ushqime, karburanteve dhe bankave.

Ndërkohë do të mbeten të hapura portet dhe aeroportet, si dhe urbanet, linjat interurbane, taksitë dhe metroja e Athinës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Koronavirusi/ Ministria e Shëndetësisë shtyn afatin e 3 prillit

Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka ndryshuar vendimin për masat deri më 3 prill duke shtyrë afatin, deri në përfundim të gjendjes së koronavirusit...

Fasonët ngrenë duart: Nuk paguajmë dot punonjësit, të ndërhyjë shteti

Bizneset e tekstile dhe këpucëve pohojnë se janë në një situatë të vështirë për shkak të mospagimit nga kontraktorët, çka ia bën të pamundur...

Koronavirusi/ Rritet numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut

Numri i viktimave si pasojë e koronavirusit është rritur në Maqedoninë e Veriut duke shkuar në 10. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tha se viktima...

Po i rikthehej normalitetit, Hong Kongu sërish në karantinë nga koronavirusi

Atëherë kur mendohej se gjithçka po shkonte mirë, Hong Kongu është futur sërish në karantinë. Qendra për Mbrojtje të Shëndetit (PK) ka publikuar shifrat e...

Kina i dhuron Shqipërisë teste për COVID-19

Kina ka ndihmuar Shqipërinë me teste për COVID-19. Instituti i Shëndetit Publik ka shprehur falenderimet ndaj Ambasadës Kineze në Tiranë, lidhur me mbështetjen që...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT