E enjte, 3 Dhjetor, 2020
14 C
Tirana

Tërmeti i 26 nëntorit/ Muho Asllani: Berisha është fajtori kryesor

Më të lexuarat

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Prostitucion në qendër masazhi, si rekrutoheshin vajzat në rrjetet sociale

Blutë e Tiranës kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e shfrytëzimit të prostitucionit, dhe përshtatjes së ambienteve për prostitucion. Në...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Ish-Sekretari i parë i Komitetit të Partisë së Shkodrës, Muho Asllani, ka folur në lidhje me tërmetin e 26 nëntorit, i cili tronditi Shqipërinë pak ditë më parë.

I ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24, Asllani bën fajtor për këtë situatë ish-kryeministrin, Sali Berisha.

Sipas tij, në qeverisjen e Berishës janë ndërtuar shumë pallate më shumë kate. Duke bërë krahasimin me tërmetin e vitit 1979, ai tha se edhe ai ka pasur shumë kosto pasi janë paguar njerëzit për punën e bërë.

“Tërmeti i 1979 ishte shkatërrimtar sepse ne ishim mbështetur mbi forcat tona. Ky tërmet ishte po ashtu katastrofik, por ndihma ishte e madhe. Edi Rama është punëtor. Rama ka bërë shumë punë. Ai është djalë tepër punëtor. Rama kur jep porosi, kur nuk ua bëjnë, kthehet dhe e bën vetë punën. Këtu është faji i Sali Berishës. Sepse në kohën e tij katet e para i kanë bërë dyqane. Unë kam punuar në Durrës dhe nuk lejoheshin ndërtimet me shumë kate. Këta e kanë bërë 6 kat, 8 kat, 10 kate etj. I kanë bërë në kundërshtim me rregullat. U shkatërruan katet e para. Nuk dua ta politizoj, por opozita vetëm hedh vrer.

Lexo edhe :   “Do i kthejmë në shtëpitë e reja”, Rama jep lajmin e mirë

Kosto në atë kohë ishte e madhe, sepse janë paguar njerëzit për punën. Kosto ishte e madhe, sepse ishte partia në komandë, u fut çdo gjë me rregulla. Me thënë të drejtën, mu bë qejfi për punën që kemi bërë, për faktin se shumë kuadro u ngritën në detyrë”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama mbledhje urgjente në Ministerialin e OSBE: Bëj thirrje për bashkëpunim

Kryeministri Edi Rama, në cilësinë e kryetarit të radhës në OSBE, ka marrë fjalën në nisje të Ministerialit të kësaj organizate. Rama u shpreh...

Vaksinat janë gati, por si do të shpërndahen tek miliarda njerëz?

Nga: Liz Breen & Sarah Shifling “The Conversation” Vaksina Pfizer/BioNTech, sapo është aprovuar për përdorim të gjerë në Britaninë e Madhe dhe qeveria ka urdhëruar...

E FUNDIT/ Kapshtica do qëndrojë e mbyllur deri në datën 14 dhjetor

Pika Kufitare e Kapshticës do të vijojë të jetë e mbyllur deri në datën 14 dhjetor. Në vijim të masave të marra nga qeveria...

Prostitucion në qendër masazhi, si rekrutoheshin vajzat në rrjetet sociale

Blutë e Tiranës kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e shfrytëzimit të prostitucionit, dhe përshtatjes së ambienteve për prostitucion. Në...

“S’kishim lekë për operacionin e mamit”, këngëtarja prek me historinë familjare

Këngëtarja Anxhela Peristeri ka ndarë me publikun disa çaste mjaft të vështira që ka kaluar në jetën e saj. Pavarësisht buzëqeshjes rrezëllitëse që na...