E enjte, 17 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Panik në Londër/ Gjendet bomba e pashpërthyer e mbetur nga Lufta e Dytë Botërore

Inxhinierët të cilët po punojnë në projektin “Tideway Project” në Londër kanë gjetur një bombë të pashpërthyer, e mbetur nga Lufta e Dytë Botërore.

Sipas Daily Mail, bomba është gjetur në pellgun e lumit Thames, në pjesën perëndimore të kryeqytetit britanik. Zona në të cilën u gjet bomba është mbyllur për qarkullim nga policia, e cila po punon për ta larguar bombën në mënyrë të sigurt.

Në këtë zonë është planifikuar ndërtimi i një kanali të gjatë 25 kilometra, i cili pritet të përfundojë në vitin 2024.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Superhero me probleme ankthi? Reynolds flet për personazhin në film dhe veten

Ryan Reynolds këmbëngul se nuk ka motive të caktuara propagandistike pas personazhit të tij ironik Michael Bryce, i cili është në terapi në filmin...

“U eleminua për larje hesapesh”, detajet e rënda për 25-vjeçarin

25-vjeçari Fridman Xhaferraj u eleminua për larje hesapesh. Në këtë përfundim ka arritur Prokuroria e Korçës, pas hetimeve të kryera për ngjarjen e rëndë...

Eriksenit do t’i vihet një ICD në trup që t’i godasë zemrën po ndaloi përsëri

Kristian Eriksen do të pajiset me një aparat ‘starter’ për zemrën, sipas konfirmimit të ekipit kombëtar danez. Mesfushori i Interit u rrëzua në fushë gjatë...

Albioni, djalit që iu rikthye buzëqeshja nga shqiptarët dhe “Fundjavë Ndryshe”

Albion Hyka, 3 vjeç, është një ndër fëmijët që iu rikthye buzëqeshja nga shqiptarët dhe “Fundjavë Ndryshe”. Djali i vogël pritet që ti rikthehet normalitetit,...

Euro 2020/ Ndeshja e parë e ditës, Ukrainë-Maqedoni V, 5 shqiptarë në fushë

Raundi i dytë i ndeshjeve të fazës së grupeve vazhdon sot me dy grupe të tjera, teksa Holanda dhe Austria kërkojnë matematikisht kualifikim që...