E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Tensionohet situata mes socialistëve, Rama ‘thumbon’ Dritan Lelin nga Vlora

Si rrallë herë, kryeministri Rama është filmuar duke mbledhur mbetjet e qytetarëve në fushat e sportit tek pedonalja në Vlorë. Në një kohë kur Partia Demokratike denoncon në Kongres vjedhjen e zgjedhjeve, Rama ka përqëndruar fuqitë në një betejë tjetër, atë me Dritan Lelin.

“Vetëm 3 minuta e ndajnë turpin nga dinjiteti më i zakonshëm që duhet të ketë një qytet, një komunitet, por edhe një Bashki. Ato që vijnë dhe luajnë këtu bëjnë mirë, ti mbledhin dhe të mos i hedhin.

Ato që i mirëmbajnë duhet t’i pastrojnë përpara se të lindi dielli dhe njerëzit, shqiptarë, të huaj, që kalojnë anash dhe të mos shikojnë këtë pamje që është një turp”, shprehet Rama.

Pak ditë më parë, Dritan Leli mungoi në mbledhjen e kryebashkiakëve. Mungesa e kryetarit të Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, ka ardhur si pasojë e përplasjeve të vazhdueshme brenda partisë, pasi Leli nuk pranoi të hiqte dorë nga posti i kryebashkiakut për të kandiduar për deputet.

Prej disa javësh, socialistët e Bashkisë Vlorë kanë kërkuar takim me Dritan Lelin në ambientet e Bashkisë ose teatrit “Petro Marko”, por ky i fundit kërkon mbledhje online për shkak të pandemisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

Vrasja e kushëririt/Autori: Unë kam qëlluar, të lirohet nipi dhe vëllai

Në njoftimin zyrtar nga policia u tha se shtetasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua, për vrasjen e Romeo Hasalla, 30-vjeç, dy ditë më parë. Po...

“Vëllezërit rrahin drejtorin e Kadastrës”, Lame zbulon vendimin për pronat

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka reaguar ndaj një lajmi ku thuhej se drejtori i Kadastrës së Elbasanit është dhunuar. Marrë shkas nga ky...