E premte, 23 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Përsëritet historia në Greqi/ 26-vjeçarja gjendet pa jetë, miku i saj në kërkim

Në Greqi duket sikur është përsëritur historia e Carolinës, e cila u vra nga bashkëshorti i saj në sy të foshnjes 11 muajshe. Mediat greke raportojnë për një tjetër rast të ngjashëm, ku është gjetur pa shenja jete një femër, e ndërsa në kërkim është shpallur shoku i saj. Është mbështjellë me mister vdekja e një 26-vjeçareje në Folegandros të Greqisë, trupi i pajetë i së cilës u nxorr nga deti mbrëmjen e djeshme.

Ajo kishte shkuar në zonën ku u gjet e vdekur për pushime me shokun e saj, i cili po ashtu rezulton të jetë i zhdukur. Ekspertët nuk kanë zbuluar shenja dhune në trupin e vajzës së gjetur, duke minimizuar mundësinë e një vrasjeje, megjithatë hetimet vazhdojnë.

Familjet e dy të rinjve janë në gjendje shoku 

Sipas informacioneve, vajza fatkeqe ishte në ishull duke bërë një pushim të shkurtër në një kamping me mikun e saj të ri, të cilin familja e tij po kërkon. Të dy familjet janë në gjendje shoku, ndërsa i gjithë ishulli është mobilizuar për të gjetur të riun. Dëshmitarët okularë panë vajzën e re të dilte nga makina, të merrte një çantë shpine nga bagazhi dhe të zbriste në zonën shkëmbore.

E ndjera ishte parë më herët duke drejtuar një makinë me targa greke – jo me qira – në një rrugë shumë të përpjetë. Makina, për një arsye të panjohur, devijoi nga rruga e saj dhe u ndal nga rruga, në një vend shkëmbor. Pastaj 26 vjeçarja nga Velo, Korinth, doli nga vendi i shoferit, mori një çantë shpine nga bagazhi, e vuri në shpinë dhe filloi të ecte.

Lexo edhe :   Çështja e Qipros/ Dendias: Gjermania nuk duhet të furnizojë Turqinë me a*më

Burimi i lajmit: protothema. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...