E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Takimi me zyrtarin e lartë amerikan, Meta ndan detajet

Zyrtari i lartë amerikan, Matthew Palmer, pasi u takua me drejtuesit e opozitës gjatë ditës së sotme u takua edhe me kreun e shtetit, Ilir Metën. Ky i fundit bëri një njoftim të shkurtër në rrjetet sociale, ku thuhet se është biseduar për situatën e vështirë politike në vend.

“Takim i hapur dhe miqësor me Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Europën, Matthew Palmer mbi situatën e vështirë politike në vend dhe rrugëdaljet për të ecur përpara. Interes i ndërsjelltë për forcimin e demokracisë dhe shtetit të së drejtës, që qëndrojnë në themel të partneritetit strategjik mes dy vendeve,” shkruan Meta.

Më herët gjatë ditës, Palmer takoi Bashën dhe Kryemadhin, si dhe zhvilloi një bashkëbisedim me gazetarë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Fishekë në zyrë/Prokurori: S’kam dosje të veçantë. Meta: Hetim i shpejtë!

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...