E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

U maskua si “tullac”, ky është grabitësi i ekzekutuar nga policia

Grabitësi që u ekzekutua nga Policia ka përdorur një maskë silikoni, me qëllim fshehjen e identitetit të tij të vërtetë.

Nga fotot e publikuara, ai duket me flokë të rëna, por në fakt viktima, sipas burimeve hetimore është me mjekër dhe flokë të prera shkurt, ndërsa dyshohet se trupi i pajetë i përket një djali të moshës 30-35 vjeç.

Bëhet fjalë për një maskë gome që përdoret gjerësisht nga grabitësit dhe përveç fytyrës, shkon deri në pjesën e barkut.

Deri më tani, Policia nuk ka dhënë ende asnjë informacion rreth identitetit të viktimës.

Grabitja ka ndodhur ditën e sotme rreth orës 15:00 në aeroportin “Nënë Tereza”, e ku dyshohet se autorët mund të kenë qenë 5 persona.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...