E diel, 29 Mars, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

voton

“S’e tradhtova LDK-në”/Osmani: Nuk votoj asnjë mocion që e kthen PAN-in në qeveri

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se nuk do të votojë asnjë mocion vetëbesimi, që sipas saj e kthen PAN-in në...

Nis procesi i votimit, Partia Socialiste zgjedh sot delegatët e Kongresit

Partia Socialiste ka nisur mëngjesin e sotëm një proces votimi për zgjedhjen e delegatëve të Kongresit. Mësohet se ky proces ka nisur në orën 8:00...

Parlamenti britanik voton kundër planit për përshpejtimin e Brexit

Kryeministri Boris Johnson tha të martën se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit-in derisa...

Rikthim i vizave për shqiptarët? Parlamenti i Holandës voton më 16 prill

Ekstremistët e djathtë në Holandë kërkojnë rikthimin e vizave për shtetasit shqiptare në Schengen. Në Parlamentin e këtij vendi raportuan ministri i Jashtëm Stef...

Parlamenti britanik voton kundër ‘Brexit’ pa marrëveshje

Një ditë më parë ligjvënësit britanikë refuzuan për herë të dytë kundër marrëveshjes për Brexit-in të negociuar nga qeveria britanike dhe Bashkimi Evropian duke...

PD voton unanimisht pro djegies së mandateve

Pavarësisht debatit në parim, të gjithë anëtarët kanë votuar pro djegies së mandateve, ndërsa tashmë pritet që Basha të mbledhë Këshillin për të marrë...

Kuvendi i Maqedonisë voton draftin për ndryshimin e emrit

Kuvendi votoi draft-amendamentin për ndryshimin e emrit. Me 67 vota për, 23 kundër dhe 4 të përmbajtur, kuvendi sot votoi draft-amendamentet kushtetuese për ndryshimin...

Negociatat/Shqipërisë i mbyllet porta, ja cili shtet i rëndësishëm voton kundër

Pasditen e sotme është marrë një vendim të rëndësishëm për çeljen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë. Me një shumicë dërrmuese votash...

Video/Maxhoranca voton me urgjencë, Basha sulmon keq Arta Markun

Update/ Kuvendi ka votuar sërish me tensionit projekt ligjet e rendit të ditës. Edhe pse Basha ka vijuar që të flasë dhe opozita kishte...

Ndryshimi i gjinisë, Shehu: Parlamenti nuk e voton

Në Parlament është dorëzuar një projektligj i ri, sa i takon gjinisë së njerëzve. Në të propozohet që në dokumentet e identitetit, veç seksit...

Të fundit

Ibra te Monza? Trajneri Brocchi nuk e përjashton mundësinë

Zërat për të ardhmen e suedezit Zlatan Ibrahimović nuk reshtin kurrë, pavarësisht se ai tashmë është 38 vjeç. Këta zëra lidhen më së shumti...

Ministri gjerman gjendet i pajetë afër një linje hekurudhore

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Gjermani, teksa ministri i Financave i landit gjerman të Hesses, Thomas Schäfer është gjetur i vdekur. Sipas mediave...

Kosova shënon 3 raste të reja me koronavirus

Konfirmohen 3 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Sipas IKSHPK-së, gjatë ditës së sotme janë testuar në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare 45 mostra, prej...

Operacioni urgjent për vajzën nga Lezha me koronavirus, reagon Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu njofton se është realizuar me sukses ndërhyrja kirurgjikale tek vajza e konfirmuar me koronavirus. Përmes një postimi...

Nga e hëna ju duhet leje për të dalë në pazar, çfarë duhet të dini për të

Duke filluar që nga dita e nesërme, hyn në fuqi “leja e daljes” e njoftuar nga kryeministri Rama pak ditë më parë. Kjo leje është...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT