E enjte, 28 Tetor, 2021
6.5 C
Tirana

Etiketa

VOA

VOA: Shtetet e Bashkuara rrisin trysninë ndaj PD për t’u shkëputur nga Berisha

Në Shqipëri, ambasadorja amerikane Yuri kim kërkoi sot një distancim të qartë të Partisë Demokratike nga ish lideri i saj historik Sali Berisha, të...

Qeveria afgane po përballet me ‘krizë ekzistenciale’

WASHINGTON - Qeveria afgane në Kabul ndodhet në prag të mbijetesës dhe mund të bjerë në duart e talebanëve pasi Shtetet e Bashkuara të...

Gjetja e personave të zhdukur në komunizëm/ VOA: E vështirë pas 30 vitesh

Nga Pëllumb Sulo (VOA) Familjarë të viktimave dhe të zhdukurve në komunizëm për shkak të bindjeve politike u takuan të mërkuren në Shkodër me përfaqësuesin...

Sfidat e gazetarëve në zonat me kriminalitet të lartë në Shqipëri

Raimond Kola, Zëri i Amerikës Disa zona me kriminalitet të lartë në Shqipëri përbëjnë një sfidë për raportimin e lajmeve. Gazetarët thonë se shpesh ndihen...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Kadilli për VOA: PD të mos jetë më ajo që trashëgojmë nga Berisha apo Basha

Në Shqipëri, zoti Fatbardh Kadilli, një nga kandidatët për kreun e Partisë Demokratike, thotë se kësaj force politike i duhet një transformim rrënjësor. Në...

Gara në PD, intervista e Edit Harxhit për Zërin e Amerikës

Intervista e Edit Harxhit për Zërin e Amerikës Në Shqipëri, një prej kandidatëve për drejtimin e Partisë Demokratike, Edit Harxhi shprehet se përmes projektit të...

Shkarkimi i Metës/ VOA: Ka përdorur thirrje luftarake dhe vetëgjyqësie

Komisioni hetimor parlamentar për veprimtarinë e Presidentit të Republikës Ilir Meta miratoi sot raportin e hetimit njëmujor. Sipas këtij raporti, Presidenti Meta duhet shkarkuar nga...

Socialistët janë në garë me kohën/ VOA: Komisioni Ligjeve pret nesër Metën

Në Shqipëri, Komisioni i Ligjeve nisi sot shqyrtimin e kërkesës së një grupi deputetësh socialistë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Socialistët, siç u...

Shqipëria votoi për parlamentin e ri. Zgjedhjet mbyllen me pjesëmarrje të lartë

Në Shqipëri u mbyll votimi për parlamentin e ri të vendit. Deri në orën 18.00, sipas të dhënave të pjesshme nga Komisioni Qendror i...

Të fundit

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...

Bëri simbolin e shqiponjës dykrenare, Miss Serbia lë garën

Bërja e shqiponjës dy krenare nga Miss Serbia, Valentina Petrovic, ka tërbuar mediat serbe. Bukuroshja ka bërë shqiponjën, teksa ka pozuar me Miss Kosovën...

Zi në Ministrinë e Kulturës, ndërron jetë regjisorja e njohur

Një lajm tragjik ka ardhur sot nga Kosova, ku regjisorja e njohur Burbuqe Berisha, ka ndërruar jetë në ambientet e Ministrisë së Kulturës. Figura...

Një Kastriot i panjohur nga Dalmacia

Nga: Pëllumb Xhufi Emri dhe fama e Gjergj Kastriot Skënderbeut, e kthyen heroin në një referencë historike dhe element identifikimi kombëtar e kulturor për shqiptarët...

“Do shpërndajmë 1050 shtëpi”, Ahmetaj zbulon vendimin e qeverisë

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj, ka zbuluar vendimin e qeverisë për Rindërtimin, ku në dy vjetorin e tërmetit do të shpërndahen 1050 shtëpi. Ahmetaj ka hedhur...