E enjte, 22 Prill, 2021
19 C
Tirana

Etiketa

vepër penale

Tiranë / Arrestohen në flagrancë 9 shtetas, për vepra të ndryshme penale

Njoftimi i Policisë Specialistët për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. T., 32 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga...

Shkëlqim Hajdari: Sjellja e kontrollorëve në aeroport përbën vepër penale

Aeroporti i Rinasit është përfshirë nga kaosi, për shkak të anulimit të fluturimeve, pas grevës së punonjësve të Albcontrol. Për ish-prokurorin, Shkëlqim Hajdari sjellja e...

Jepet vendimi për Luan Dacin, avokati: Nuk ekziston asnjë vepër penale

Gjykata e Posaçme këtë të dielë ka lënë në fuqi masën pezullim nga detyra për gjyqtarin e KPA-së Luan Daci. Ndërkohë vetë gjyqtari është shprehur...

Shtohen masat ndëshkuese për falsifikimin e parave

Pritet të shtohen masat ndëshkuese për veprën penale “falsifikim monedhash”. Zv.ministri i Brendshëm, Julian Hodaj theksoi se pavarësisht faktit që Shqipëria nuk është vend prodhimi...

Qytetarët të revoltuar me shërbimin mjekësor: Ika unë, të ikë edhe koka e atij

Nga Anxhela Ferra Kohët e fundit shërbimi mjekësor ka qenë në qendër të opinionit publik, kjo për shkak të incidenteve të ndodhura. Të cilat në...

Të fundit

Rama: Shihemi sonte, në orën 6, tek sheshi i Skënderbeut të tregojmë pasionin

Edi Rama: "Faleminderit patronazhistëve tanë dhe forca, derë më derë, çdo trokitje e juaja për 12-ën e pavarësisë, 12-ën e lindjes së Partisë Socialiste,...

Britania e Madhe në rrezik, Skocia mund të fitojë pavarësinë deri në vitin 2023

Nga Anthony Salamone “Eu Observer” Skocia do të zgjedhë një parlament të ri muajin e ardhshëm. Politikanët e zgjuar nuk e humbasin asnjëherë rastin për...

E bujshme/ Gjykata e Strasburgut rrëzon SPAK: Të mos preken serverat e Lapsi.al

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg, ka vendosur masë sigurie, për të mos lejuar sekuestrimin e serverave dhe të dhënave kompjuterike,...

Plagosi 5 besimtarë në xhami, flet Rudolf Nikolla para gjykatës

Rudolf Nikolla: “Nëse i paraqisni këtu, i njoh me fytyrë ata që më kanë ndjekur. Më kanë ndjekur dhe përndjekur u bë gati një...

Celibashi:Në çdo QV shabllonë në alfabetin braille për votuesit që nuk shikojnë

Ilirjan Celibashi: "Sot, përfundon shpërndarja e materialeve zgjedhore për qarqet Vlorë, Shkodër, Dibër, Gjirokastër, Korçë, Kukës, Fier, Berat. Nesër do të shpërndahen në Tiranë,...