E mërkurë, 27 Maj, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

"tru"

Nëna e tij u dërgua në spital pas një goditjeje në tru, flet Cristiano Ronaldo

Nëna e futbollistit të famshëm Cristiano Ronaldo, ditën e djeshme u dërgua me urgjencë në spital për shkak të një goditjeje në tru. Fatmirësisht gjendja...

Pentagoni: 34 ushtarakë me lëndime në tru pas sulmit iranian

Pentagoni tha të premten se 34 ushtarakë amerikanë janë diagnostikuar me lëndime traumatike në tru, pas sulmeve me raketa nga Irani kundër një baze...

Studimi/ Aspirina që ‘shëron’ goditjet në tru

Pacientët që kanë pasur një goditje të shkaktuar nga gjakderdhja në tru do të mund të marrin një aspirinë për të ulur rrezikun e...

Babai shqiptar i sëmurë me tumor në tru, vogëlushja mundohet t’ia dalë e vetme

Një familje nga Shqipëria duhet të deportohet. Protesta është e madhe. Kryefamiljari i saj është i sëmurë rëndë. Grupi i "Knochenbrecher Creë" nga Reinickendorf,...

(VIDEO) Britani/Ja si mbijetoi fëmija, që lindi pa tru

Herë pas here, edhe mjekësia moderne gabon. Por mos harroni: Jo plotësisht. Për Noah Wall, gjasat nuk ishin thjesht të grumbulluara kundër tij, ato...

Sëmundja e Alzheimerit ngadalësohet me një aparat stimulues në tru

Rreth 44 milion njerëz vuajnë nga sëmundja Alzheimer. Por një trajtim në faza eksperimentale mund të ngadalësojë përparimin e sëmundjes. Megjithëse LaVonne Moor është...

Pëson ishemi në tru, ish-ministri sillet me urgjencë në Tiranë

Ish-ministri i Mbrojtjes  nga radhët e Partisë Socialiste, Luan Hajrdaraga, ka pësuar sot një ishemi në tru, ndërsa  është shtruar me urgjencë në spital. Sipas...

Shkencëtarët zbulojnë si funksionon një tru krijues

Shkencëtarët e Kembrixhit kanë identifikuar fusha specifike në tru ku kanë identifikuar tre rrjete të ndryshme të neuroneve që punojnë në një mënyrë veçanërisht...

Zona e pakujdesshme në tru që frenon rrezikun

Truri ka një anë të tij të pakujdesshme, një zonë relativisht e vogël dhe e fshehur që kontrollon pasionin e papritur dhe të shfrenuar...

Pagjumësia shkakton dëmtime në tru

Një studim i bërë së fundmi ka dalë në përfundimin se personat që rrinë deri vonë zgjuar dhe ngrihen më vonë në mëngjes janë...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT