E enjte, 9 Korrik, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

teatrit

Gazeta franceze “Le Monde” i kushton një artikull shkatërrimit të Teatrit Kombëtar në Tiranë

Shkrimi i gazetës “Le Monde” Kryeministri shqiptar Edi Rama dërgoi policë dhe ndihmës të tjerë shtetërorë, për të shkatërruar një nga institucionet kryesore të vendit...

Arjan Çani: Janë tre arsyet pse Rama vendosi të shembte godinën e Teatrit

Moderatori i njohur, Arjan Çani ka komentuar shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe protestat që kanë vijuar pas kësaj ngjarjeje. I ftuar në emisionin...

Analisti amerikan: Shembja e Teatrit e papajtueshme me synimet demokratike për Shqipërinë

Një analist amerikan thotë se mënyra se si u shemb Teatri Kombëtar në Shqipëri, ishte e turpshme. Profesori David Phillips i Universitetit të Kolumbias...

“Kauza nuk do të ndalojë”, Meta del me një tjetër mesazh të fortë

Presidenti Ilir Meta rithekson se shembja e godinës së Teatrit Kombëtar nuk do të amnistohet kurrë. Përmes një postimi në Facebook, Meta thotë se Aleanca...

Reagimet për Teatrin/ Veliaj: Një pjesë e ndërkombëtarëve më kanë kërkuar ndjesë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka folur në lidhje me reagimet e faktorëve ndërkombëtarë lidhur me shembjen e Teatrit. Këta të fundit dënuan veprimin e...

Debati për shembjen e Teatrit/ Mazniku: S’do preket asnjë centimetër tokë

Nënkryetari i Bashkisë Tiranë, Arbjan Mazniku tha se ndërtesa e teatrit të ri do të ndërtohet në të njëjtën hapësirë ku qëndronte godina e...

“Duhej evituar përplasja”, Rama tregon pse Teatri u shemb në kohën e pandemisë

Kryeministri Edi Rama është shprehur se shembja e Teatrit duhej bërë në një kohë, që të mos kishte përplasje me artistët që ishin ngujuar...

“Duhej përcjellë në banesën e fundit”, Mazniku: Godina e teatrit nuk kishte asnjë funksion

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku ka reaguar në lidhje me shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, veprim për të cilin u mbajt...

Shembja e Teatrit/ Meta: Mbështes fuqimisht një hetim ndërkombëtar

Pak minuta pas nisjes së protestës për shembjen e Teatrit, Meta ka dalë me një thirrje për qytetarët. Përmes një postimi në Facebook, Meta iu...

“E papranueshme”/ Ish-presidenti i KE-së dënon shembjen e Teatrit

Ish-presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka reaguar ashpër në lidhje shembjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Përmes një postimi në Facebook, Tusk e cilëson...

Të fundit

“Babi është në koma!” Mesazhi prekës i gazetarit të infektuar nga pandemia

Gazetari i njohur Berat Buzhala i cili është infektuar me koronavirus, së fundmi ka publikuar një mesazh mjaft prekës në rrjetin social Facebook. Ai bën...

Barcelona heq dorë nga negociatat për Lautaron, kalon tek “Plani B”

Sulmuesi i Inter, Lautaro Martinez, nuk do të luajë përkrah Messi-t sezonin e ardhshëm. Sipas Don Balon, drejtuesit e Barcelonës nuk do të negociojnë më...

A do bëhet e detyrueshme mbajtja e maskës në Shqipëri? Çfarë ka vendosur Komiteti i Ekspertëve

A do bëhet e detyrueshme mbajtja e maskës në Shqipëri? Përgjigja është “PO”. Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur mbajtjen me detyrim të maskave në ambiente...

“Kufizimet në veri të Kosovës u vendosën nga Serbia”, Zemaj hedh poshtë pretendimet e Vuçiç

Ministri kosovar i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka hedhur poshtë pretendimet e presidentit Vuçiç se masat në veri të Kosovës ishin marrë me vendim të...

Protesta të dhunshme në Beograd dhe Novi Sad

Policia serbe ka përdorur gaz llotsjellës për të shpërndarë protestuesit para Kuvendit të Serbisë, të cilët po kundërshtojnë shtrëngimin e masave kundër përhapjes së...