E diel, 20 Shtator, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

të punësuarit

60% e shqiptarëve të pakënaqur me punën që kanë

60% e të punësuarve në Shqipëri, në kompani private apo administratë shtetërore, janë të pakënaqur në punën e tyre. Sondazhi i realizuar nga EPPC...

Sa % e të punësuarve marrin paga mujore mbi 120 mijë lekë?! Gati gjysma jeton në ‘mjerim’

Nga mbi 1,1 milionë të punësuar që u raportuan si të punësuar nga INSTAT në tremujorin e dytë të vitit 2019, vetëm 4.4% prej...

Gati 32 për qind e të punësuarve nuk paguan sigurimet në 2018

Në vitin 2018, gati 32 për qind e të punësuarve nuk paguan sigurime. Sipas të dhënave administrative të INSTAT në vitin 2018 numri mesatar...

Rama s’duron kritikat, mburret me të punësuarit e muajt maj

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kritikëve se qeveria po mashtron për vendet e punës në Shqipëri. Përmes një statusi në Facebook, Rama ka...

Të fundit

“Gylsereni” zbulon kur do martohet me producentin turk (FOTO)

Aktorja Nurgul Yesilçay, e njohur nga roli i “Gylserenit” në serialin “Fate të kryqëzuara” në Shqipëri, do të martohet. Aktorja 44-vjeçare dhe producenti Necati Kocabay...

Detajet/ Sherr banal pranë një lokali në Tiranë, plagoset 45-vjeçari

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen e ndodhur pasditen e sotme pranë një lokali në Tiranë. Pas një konflikti të...

Në Tiranë “kërcet” arma, policia arreston një person

Pasditen e sotme janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në zonën e Astirit në Tiranë, bëjnë me dije burime për "Dosja.al". Ngjarja ka ndodhur...

61-vjeçari vuri nën gomat e makinës komshien, policia nxjerr detajet e rënda

Policia ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Shkodër, ku Hilë Simoni goditi dhe kaloi nën rrotat e makinës komshien e tij, Katrina Hilën....

“Parazita gjakpirës”, Roza Lati shpërthen ndaj “Arkiva Shqip” (VIDEO)

Moderatorja Roza Lati ka mbështetur publikisht Albërije Hadërgjonajn, e cila pak ditë më parë ka shpërthyer ndaj "Arkiva Shqip". Një video e saj gjatë...