E hënë, 26 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

te denuar

“Nga grabitësi i kasafortës me 100 milionë lekë, te 2 djemtë e ish-kryetarit të fshatit”, 4 të dënuar në shenjestrën e OFL

OFL ka zbarkuar në Korçë, teksa u ka dërguar formularin e deklarimit të pasurisë 4 të dënuarve për drogë dhe grabitje. Në shënjestër janë:...

OFL “troket” në Vlorë, 4 të dënuar duhet të deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit ka zbarkuar në Vlorë, duke i dërguar formularin 4 të dënuarve për trafik narkotikësh. Bëhet fjalë për shtetasit Julian Toro,...

Emrat/ OFL u dërgon kërkesë për deklarim pasurie 3 të “fortëve”

OFL u ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë shtetasve Petrit Merja, Kreshnik Spahiu, Aleks Dani. Këta individë, si subjekt i...

Aksion në 4 qytete/ Shtatë të dënuar në ‘rrjetën’ e OFL-së

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularin e deklarimit të pasurive 7 të 'fortëve' në Tiranë, Vlorë, Fier dhe Lushnje. Shtetasit në fjalë...

Po prisnin ditën e ekzekutimit, 8 të burgosur humbin jetën nga koronavirusi

Tetë të burgosur të dënuar me vdekje, kanë humbur jetën nga koronavirusi në SHBA. Ngjarja është regjistruar në burgun “San Quentin” në Shtetet e Bashkuara....

Emrat/ Mes tyre një grua, kush janë 4 personat që OFL u kërkon llogari

Operacioni Forca e Ligjit i ka kërkuar sot deklarimin e pasurisë 4 personave të dënuar për kultivim të bimëve narkotike, mes tyre një grua. Në...

Kush janë katër ‘të fortët’ e radhës që ranë në rrjetën e OFL-së

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda,...

Publikohen emrat/ Ja kush janë katër ‘goditjet’ e radhës nga OFL-ja

Në vijim të operacionit Forca e Ligjit, u janë nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë katër shtetasve. Në njoftimin zyrtarë thuhet...

EMRAT/ Kush janë katër të piketuarit e radhës nga OFL-ja

Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur sot kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, katër shtetasve. Bëhet fjalë për shtetasit Fran Marinaj,...

OFL zbarkon në Shkodër dhe Mirditë/ Ja kush janë 3 të piketuarit e radhës

OFL iu ka dërguar formularët 3 të dënuarve. Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim brenda 48 orëve të...

Të fundit

Kodi Zgjedhor, Bardhi: Për PS, interesi i mafias është mbi Shqipërinë

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas refuzimit që kryeministri Edi Rama, i bëri thirrjes së Komisionerit të BE, Oliver Varhelyi,...

Mosmbajtja e maskës: Gjobiten 644 persona, 9 të shoqëruar

Në 24 orët e fundit, policia ka gjobitur me 30 mijë lekë, 644 persona të cilët nuk e kishin mbajtur maskën, në kuadër të...

Rinas: Nuk deklaroi mijëra paund, procedohet 35-vjeçarja angleze

Një person u vu në pranga dhe një tjetër u procedua penalisht nga shërbimet e policisë Kufitare në Rinas. 22-vjeçari R.A, banues në Elbasan, u...

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...