E martë, 11 Gusht, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Tahiri

Sistemi i drejtësisë në kolaps, “shpëtojnë” Berisha, Basha, Llalla e Tahiri

Sistemi i drejtësisë është në kolaps, për shkak të situatës kaotike që po përjetojmë me pandeminë. Emergjenca e COVID-19 ka dhënë ‘provat’ se ka...

“Ngec” në Vetting kryesuesi i trupës së çështjes “Tahiri”

Ditën e sotme Vettingu ka shkarkuar nga detyra një tjetër zyrtar të sistemit të drejtësisë. Bëhet fjalë për gjyqtarin e Gjykatës së Posaçme Ardit Mustafaj,...

A do rikthehet Tahiri në PS? Rama surprizon me përgjigjen (VIDEO)

Në emisionin “Pressing”, kryeministri Rama ka folur për largimin e dy ministrave të tij të Brendshëm, Saimir Tahirit dhe Fatmir Xhafajt. Ai tha prerazi...

Ish-ministri Tahiri angazhon kompani amerikane lobimi

Ish-ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri, ka angazhuar një kompani amerikane për të komunikuar me “komunitetin politik dhe atë të inteligjencës në Shtetet...

Kryemadhi nxjerr fakte tronditëse: Tahiri më ka përgjuar, Rama tani po përgjon opozitën

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka zbuluar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Çim Peka LIVE’ në 'SYRI TV', se ajo ka qenë nën përgjim...

“Shefi i Madh” nuk mund mos ta dinte

Nga: Florian Çullhaj PhD Në vitin e largët 1991 Gjykata e Kasacionit të Milanos u shpreh për dënimin e Silivio Berluskonit për mashtrim tatimor dhe...

‘Dënimi’ i Tahirit/ Prokuroria ankimon vendimin e gjykatës

Prokuroria ka ankimuar në Gjykatën e Apelit të Krimeve të Rënda vendimin për dënimin me 3.4 vite shërbim prove, për ish-ministrin Saimir Tahiri. Një...

Tahiri: Shihemi nesër, do them të vërtetën time!

Ish-ministri Saimir Tahiri nuk mbajti fjalën për prononcimin për mediat që do mbante sot, e ndërsa e ka parë të arsyeshme që ai të...

“Tahiri”, Ambasada e SHBA: Dënimi është shkurajues!

Ambasada Amerikane ka përcjellë reagimin e parë në lidhje me çështjen ndaj Tahirit. Në njoftimin e postuar në faqen zyrtare citohet se vendimi ndaj...

“Pedagogu po vdes në burg, Tahiri jeton i lirë”, Spahiu: Falenderoj Bashën!

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka ironizuar vendimin që Gjykata e Krimeve të Rënda dha për ish-ministrin Saimir Tahiri. Sipas tij, pedagogu...

Të fundit

Viktima gjatë protestave në Bjellorusi, liderja e opozitës “dorëzohet”

Disa orë pas përfundimit të procesit zgjedhor, mediat pranë qeverisë shpallën rezultatin sipas të cilit Lukashenko kishte fituar bindshëm me 80% të votave, ndërsa...

Agresorët qëllojnë me breshëri në drejtim të fugonit të blinduar, panik në Itali

Disa qytetarë të gjendur në autostradën A14, 2 kilometra nga dalja e Cerignolas në Foggia, Itali, kanë përjetuar momente paniku. Raportohet se në autostradën në...

Indeksi i Kujdesit Shëndetësor, Shqipëria e parafundit në Evropë më 2020

Shqipëria u rendit e parafundit në Evropë për Indeksin i Kujdesit Shëndetësor në gjysmën e parë të vitit 2020 nga Numbeo, portali më i...

Të shtëna pranë Shtëpisë së Bardhë, Trump nxirret menjëherë nga konferenca e shtypit

Presidenti amerikan, Donald Trump u nxor befasisht nga salla e konferencës së shtypit së Shtëpisë së Bardhë, pak pasi pati të shtëna jashtë gardhit...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë mbetet në ndikimin e kthjellimeve deri pas mesditës, kur vranësira kalimtare shfaqen nëpër territor. Pasditja zhvillon vranësira në skajin Verior-Verilindor, ku do të...