E enjte, 13 Gusht, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

shteti

Reforma Zgjedhore/ 50% e fushatave elektorale do financohet nga shteti

Shqiptarët do të paguajnë me taksat e tyre gjysmën e shpenzimeve për fushatat elektorale të partive politike në zgjedhjet e ardhshme. Demokratët kanë pranuar të...

Basha: Shteti të kompensojë një nga prindërit që do kujdeset për fëmijët

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar së fundmi përmes një postimi në Twitter ku apelon që “shteti të paguajë apo kompensojë me vlerë...

I shkaktuan shtetit 20 milionë lekë dëm financiar, ja kush janë të arresuarit

5 persona janë arrestuar nga policia, dhe 2 të tjerë janë shpallur në kërkim, në kuadër të luftës kundër informalitetit dhe përfitimit nëpërmjet skemave...

“Irani fsheh rastet”/BBC: Numri i viktimave nga koronavirusi është më i lartë

Burime në sistemin shëndetësor të Iranit kanë për me dije për BBC, se numri i viktimave nga koronavirusi në vend është më i lartë...

Masat për koronavirusin/ Rama: Po bëjmë çdo gjë sipas planit

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje të gjithë kritikëve që kanë shprehur dyshimet e tyre në lidhje me masat e marra nga shteti...

Dy “grushte”, për të shpëtuar Ilir Metën nga shteti

Nga Mero Baze Ilir Meta do të hyjë në historinë e Shqipërisë si politikani që sa herë është në rrezik shpik një grusht shteti. I pari...

Lajm i mirë për shqiptarët, hiqen vizat me këtë shtet

Një lajm i mirë vjen për qytetarët shqiptarë, të cilët tashmë do të kenë mundësi të ikin pa viza në një tjetër shtet. Bëhet me...

Qeveria i akordon pensionin e posaçëm Jorgo Papingjit

Qeveria ka vendosur t’i akordojë dhënien e shtesës së pensionit të posaçëm shtetëror Mjeshtrit të Madh, Jorgo Papingji, në masën e katërfishit të pensionit...

Hollanda importon kriminelë nga jashtë për të mbushur burgjet

Hollanda ka pasur një rënie të vazhdueshme të kriminalitetit që nga viti 2004. Ky vend është bërë aq i sigurt, sa vetëm në vitin...

Paralajmërimi i fortë i Ramës: Hera e fundit që shteti ndërton shtëpi falas

Nga kryeministria, në sallën e Hartave, pjesërisht e dëmtuar nga tërmeti, kryeministri Rama ka dhë një mesazh të qartë dhe të prerë për të...

Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...