E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Etiketa

shpifje

Përgjimet e antimafias italiane/ Veliaj çon në gjykatë Dumën për shpifje

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj do të padisë në gjykatë ish-deputeten e PD, Grida Dumën për shpifje. Përmes një reagimi zyrtar, Veliaj thekson...

”Shtoi vilat gjatë pandemisë”/ Kunati i Bashës padit për shpifje Veliajn

Erion Isufi, kunati i kreut të opozitës, Lulzim Basha, ka paditur sot për shpifje dhe fyerje kryetarin e Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj. Isufi e ka...

Nishani e akuzoi si ish-sigurims, politikani demokrat e padit për shpifje

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Romeo Gurakuqi ka paditur në gjykatë për shpifje ish-presidentin Bujar Nishani, pasi ky i fundit ditën e djeshme e akuzoi...

”Basha mori makinë 130 mijë euro”, PD padit për shpifje Erion Veliajn

Partia Demokratike duket se nuk ka ndërmend të tolerojë më asnjë nga akuzat që kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj po artikulon shpesh kundër kreut...

Veliaj fiton gjyqin ndaj ish-deputetes së PD, Gjykata dënon Tabakun për shpifje

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka shpallur fajtore ish-deputeten e PD-së, Jorida Tabakun për akuzën e shpifjes ndaj kryebashkiakut Veliaj. Tabakut i është kërkuar nga...

Tiranë/ Përplasjet politike, dhjetëra padi për shpifje

Në Shqipëri prej disa kohësh vijon debati për paketën antishpifje, që është pritur me mjaft kritika edhe pse qeveria është tërhequr disa herë për...

“Padia e Ramës ndaj Haradinajt për shpifje”, mediat serbe në festë (FOTO)

Padia e Kryeministrit Rama ndaj atij në detyrë në Kosovë Ramush Haradinaj është shoqëruar me bujë të madhe në mediat serbe. Sipas padisë së...

Rama e paditi dhe Gjykata e dënoi me gjobë, Ngjela i del në mbrojtje Berishës

Ish-kryeministri Sali Berisha u dënua për shpifje nga Gjykata Civile e Tiranës për një postim në “Facebook”, pas padisë së depozituar nga kryeministri Edi...

Gjykata dënon me gjobë Berishën, reagon zyra e ish-kryeministrit

Ish-kryeministri Sali Berisha është gjobitur nga Gjykata Civile në Tiranë me 500 mijë lekë, pas padisë së kryeministrit Edi Rama për një postim në...

E paditi Rama për shpifje, Gjykata jep masën e dënimit për Jorida Tabakun

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, është dënuar me gjobë ditën e sotme nga Gjykata e Tiranës, pasi është dënuar për shpifje pas padisë së...

Të fundit

”Ambasadorët do kthehen në postet e tyre”/ Putin zbardh takimin me Biden

“Ka disa çështje për të cilat nuk kemi rënë dakord. Ramë dakord që ambasadorët të kthehen në poste. Nuk ka patur armiqësi por kemi...

Futbollistët luajnë shumë ndeshje, ndaj rrezikojnë jetën në fushë

Edhe pse prej shumë kohësh është konsideruar si një problem me të cilin duhet të merret bota e sportit profesional, shpeshtësia e angazhimeve dhe...

Përfundon takimi Biden-Putin, zgjati shumë më pak nga sa parashikohej

Pas 3 orësh bisedime, ka përfunduar takimi në Gjenevë midis Presidentit të SHBA-ve Joe Biden, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin. Takimi i zgjeruar...

Si po mashtrohen shqiptarët nga hakerat, ja çfarë thotë eksperti

Nga: MARSELA SINANI Nuk janë të pakta rrjetet e hakerave të cilët nëpërmjet vjedhjes së të dhënave personale në Facebook, kanë marrë me mashtrim shuma...

Heqja e vizave për Kosovën? Lajçak: Nëse nuk i besoni BE-së, shkoni diku tjetër

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është pyetur ditën e sotme në forumin Globsec 2021 që po zhvillohet...