E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Etiketa

shkolle

‘Pushimet dimërore do zgjasin’, ministrja zbulon datat e rikthimit në shkollë

Ndryshe nga vitet e shkuara, situata me pandeminë ka ndryshuar rrjedhën e jetës. Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ndonëse nuk ka dhënë një datë...

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Veliaj: Basha dhe Kryemadhi nuk ndërtuan një shkollë në mandatin e tyre

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj deklaroi se kritikat e kreut të PD-së Lulzim Basha dhe kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi janë adresime...

Covid-19: 4 mësues rezultojnë pozitivë në qarkun e Korçës

Covid-19 nuk ndalet në vendin tonë, teksa me rihapjen e shkollave, janë shtuar rastet në rradhët e mësuesve. Një çift bashkëshortësh në Korçë janë infektuar...

Çdo ditë me formular me vete/Fëmijët, ‘vetëdeklarim’ për COVID-in

Pandemia mbylli shkollat në mbarë vendin tonë. Me rifillimin e vitit shkollor, nxënësit do të ndryshojnë jo vetëm sjelljen në ambiente publike, por kanë...

Nuk lejonin fëmijët të shkonin në shkollë, jepet dënimi për çiftin Kryemadhi në Kamëz

Gjykata Penale e Tiranës ka dhënë dënimin për Roland Kryemadhin, i cili u arrestua pak kohë më parë në zonën e Kamzës në Tiranë,...

Rikthimi i maturantëve në shkollë/ Shahini sqaron vendimin e marrë

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka komentuar vendimin e saj për të rikthyer më 18 maj në bankat e shkollës maturantët. E ftuar në emisionin...

A rrezikohet viti akademik? Ministrja e Arsimit tregon çfarë do ndodhë

Ministrja e Arsimit Besa Shahini përgjatë një prononcimi për “News 24”, deklaroi se viti akademik nuk rrezikohet. Shahini sqaroi se do të zëvendësohen të gjitha...

Çfarë ndodhi në shkollë? 30 nxënës në urgjencë

30 nxënës janë dërguar në urgjencë pas një ngjarje të pazakontë në shkollën “Janaq Kilica” në Fier. Nxënësit kanë mbërritur në urgjencën e Spitalit të...

Helmohen nxënësit në Bulqizë, një e mitur niset me urgjencë drejt Tiranës

Disa nxënës të shkollës 9-vjeçare “Godvi” në Bulqizë kanë përfunduar në spital, pasi dyshohet se janë helmuar. Mësohet se një vajzë e mitur e klasës...

Të fundit

Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid-19

Presidenti i medias "Ora News", Ylli Ndroqi, dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar nga koronavirusi. Ndroqi bën me dije se ai dhe bashkëshortja...

Rrugë që i merr lumi para se të mbarojnë

Nga: Mentor Kikia Foton e parë e kam marrë në rrjet. Autori thotë se është rruga e Arbërit, në Maqellarë të Dibrës. E ndërtuar buzë...

Letra e Ambasadës Franceze për Ramën, shpërthen Basha

Kryedemokrati Basha ka shigjetuar kryeministrin Edi Rama, pas sulmeve që ky i fundit i ka bërë Bashkimit Evropian rreth procesit të vaksinimit. Basha shprehet se...

Kosova po e bën Vettingun, po ne

Nga: Mentor Kikia Para pak javësh shkruajta një për një hipotezë, apo një “skenar konspirativ”, që kishte të bënte me Vettingun politik në Kosovë. Sot...

Mbi 3 mijë testime, ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 5 persona. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, 5 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me COVID19:...