E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Etiketa

semundje

Agjencia e Barnave i thotë ‘JO’ miratimit të një ilaçi të ri për Alzheimer

Agjencia Evropiane e Barnave i ka thënë jo miratimit të një ilaçi të ri për sëmundjen e Alzheimerit në BE. Aducanumab nuk duket të jetë...

Shuhet poeti i madh shqiptar

Kreu i Unionit të Gazetarëve, Aleksandër Çipa, ka dhënë një lajm të trishtë. Sot ka ndërruar jetë poeti i njohur Arben Duka. Duka ndërroi jetë...

Ditë zie për shkrimtarin Kadare, sëmundja e rëndë i merr jetën të vëllait

Sëmundja e rëndë i ka marrë jetën vëllait të shkrimtarit të njohur Ismail Kadare. Pas një beteje më pak se 1-vjeçare me një sëmundje...

Grupi juaj i gjakut mund t’ju bëjë më të ndjeshëm ndaj dhjetëra sëmundjeve

Shumë njerëz joshen nga ideja se grupi i tyre i gjakut përcakton personalitetin e tyre, apo se disa ushqime mund të përmirësojnë shëndetin e një personi bazuar në grupin e gjakut....

Humbi betejën me sëmundjen, ndahet nga jetra aktorja e famshme turke

Aktorja e njohur turke, Semra Dinçer, ka humbur betejën me kancerin në mushkëri në moshën 56-vjeçare. Dinçer u bë e njohur për publikun shqiptar...

Shuhet prokurorja e Elbasanit, humbi betejën me sëmundjen e rëndë

Prokurorja e Elbasanit, Erida Kamka (Kokonozi), për fat të keq nuk e ka fituar dot betejën me një sëmundje të rëndë. Hetuesja 39-vjeçare në...

Kristaq Traja do t’i mungojë Tiranës, por Tirana nuk do t’i mungojë më Trajës

Nga: Lorenc Vangjeli Një nga mendjet më brilante të Tiranës, bohem dhe shkencëtar, serioz dhe hokatar, dashnor dhe i virgjër, stoik dhe drithërues; një nga...

Dhjetë fakte mbi çrregullimin bipolar

Çrregullimi bipolar, është një sëmundje serioze mendore që shpesh mund të çojë në sjellje të rrezikshme, marrëdhënie ose karriera të shkatërruara dhe madje edhe...

Studimi: Pirja e kafesë, redukton rrezikun e sëmundjeve të mëlçisë

“CNN” Një studim i ri ka zbuluar se konsumi i 3 ose 4 filxhanëve kafe me apo pa kafeinë në ditë, e zvogëlon rrezikun e...

Gjysmë miliardë njerëz vuajnë nga diabeti, shumica nuk e dinë që janë sëmurë

Ndërsa pandemia e Covid-19 ka nisur që të largohet, një studim i ri zbulon se një tjetër pandemi po vazhdon të mundojë botën. Studiuesit...

Të fundit

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...