E martë, 26 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

ruse

Putin u bën thirrje zyrtarëve rusë të përgatiten për të luftuar koronavirusin

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin u ka bërë thirrje zyrtarëve rusë që të përgatiten për të luftuar COVID-19. "Tani për tani ne duhet të përgatitemi...

“Diego Maradona” që u arrestua në Tiranë u dorëzohet agjentëve rusë

Agjentë të policisë ruse kanë mbërritur në Tiranë ditën e sotme për të marrë shtetasin Rasul Mislaev, i arrestuar gjatë një hetimi disa mujor...

Ja pse BE po e humbet Ballkanin nga tentativat ruse, kineze dhe turke

Me “lodhjen nga zgjerimi“, BE po humbet mjaft nga influenca e saj në rajonin e Ballkanit. Aktorë të tjerë duan t‘i joshin këto vende,...

“Oferta” ruse për Shqipërinë/ Ngjela: Të shohim nëse do flasë Rama apo jo

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar “ofertën e re” të bërë nga përfaqësues të Rusisë, për Tiranë e Shkupin pas refuzimit të negociatave. I ftuar në...

Shtetet baltike rrisin përpjekjet për të identifikuar spiunët rusë

Vendet e Baltikut po shtojnë përpjekjet e koordinuara për të identifikuar njerëzit e rekrutuar nga agjencitë ruse të zbulimit, thanë zyrtarët. Shefat e sigurisë në...

Mundi kampionen ruse, Majlinda Kelmendi, e para e Evropës

Xhudistja Majlinda Kelmendi ia doli që të merrte medaljen e artë në Kampionatin Evropian të Lojërave Evropiane “Minsk 2019-të”. Kelmendi arriti të mposhtte me sukses...

Luftanijet amerikane dhe ruse, 50 metra larg përplasjes

Marinat ruse dhe amerikane kanë akuzuar njëra-tjetrën për incidentin që për pak çoi në përplasjen e dy luftanijeve në Oqeanin Paqësor. Të dyja luftanijet ishin...

U ther nga dy rusë në burgun famëkeq grek, ky është identiteti i shqiptarit

Pak ditë më parë një shqiptar u vra në burgun famëkeq grek të Trikalës nga dy të burgosur rusë. Identiteti i tij është Ergest...

Lulzim Basha ka ndryshuar dëshminë për 500 mijë dollarët rusë

Nga Mero Baze/ Lulzim Basha do të shkojë ditën e enjte në Prokurori, për t’iu përgjigjur disa pyetjeve që drejtësia amerikane ka për atë dhe...

Shqiptare, ruse dhe rumune, goditet rrjeti i “eskortave” që fitonte mijëra euro në ditë

Policia greke ka goditur një rrjet prostitucioni që shfrytëzonte vajza të reja rreth moshës 20 vjeçare, kryesisht si eskortë. Nga operacioni, 14 persona kanë përfunduar...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT