E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Etiketa

rrjetet sociale

Rrjeti social vjen me përditësime për përdoruesit nën 16-vjeç

Përdoruesve të TikTok të moshës nën 16-vjeç, do t'ju kalojnë llogaritë e tyre automatikisht në private, pasi aplikacioni po punon me një sërë masash...

Rrjetet sociale ‘ndëshkojnë’ Trump, ja nga vjen bllokimi i radhës

Kompania YouTube tha se ka pezulluar kanalin e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për shkak të shkeljes së rregullave kundër nxitjes së...

Si do ta përçojë Trump mesazhin pa rrjetet sociale

Vendimi i kompanive të teknologjisë për t’ia pamundësuar presidentit amerikan, Donald Trump, që të përçojë mesazhin te ndjekësit e tij në mediat sociale mund...

Përpjekje për t’i ngjarë Trumpit, edhe si viktimë

Nga: Mero Baze Sali Berisha ka “vënë alarmin” sot se qeveria do ti mbyll Facebook-un. Në fakt të gjithë e dimë që Facebooku nuk e...

‘I bllokuar për 12 orë’, rrjetet sociale ultimatum Trump-it

Llogarinë e rrjeteve sociale të Trump janë mbyllur për 12 orë, pas protestës së djeshme ku pati edhe viktima. Presidenti aktual i SHBA-së, Donald Trump është...

‘Nuk do ta njoh Kosovën’, kërcënohet Vuçiç dhe familja e tij

Mediat serbe raportojnë se presidenti Aleksandar Vuçiç dhe familja e tij janë kërcënuar nga një person i paidentifikuar. Këto mesazhe kërcënuese kanë ardhur pas deklaratës...

Ardit Gjebrea zbulon mashtrimin që po ndodh në emër të tij

Moderatori Ardit Gjebrea ka sqaruar ndjekësit në rrjetet sociale, pasi dikush ka bërë një mashtrim në emrin e tij. Persona ende të paidentifikuar, kanë...

Shpallet i vdekur në rrjetet sociale/ Reperi shqiptar: Jam gjallë

Mbrëmjen e djeshme, reperi shqiptar Gold AG është shpallur i vdekur në rrjetet sociale. Madje ka patur postime ku shprehnin ngushëllimet për ketë humbje...

“Unë jam baba e memeve”, Ndoka tregon si nisi gjithçka

Deklaratat e bujshme të Nard Ndokës, shpesh kthehen në meme. Lidhur me batutat e tij, ai foli në Top Channel, e ndërsa në lidhje...

Gjiko nxjerr pamjet nga laboratori i drogës (FOTO)

Në një postim në rrjetin social Instagram, Gjiko ka surprizuar ndjekësit e tij teksa shfaqet në një laborator droge, ndërsa në sfond dëgjohet një...

Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...