E enjte, 1 Tetor, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

rilindja

Bojkoti i Superligës, Vasili: Rilindja brenda natës ndryshon Kushtetutën, e jo ligjet për sportin

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar për bojkotin e Superligës dhe pezullin e ndeshjeve të futbollit në Shqipëri. Përmes një postimi në Facebook, Vasili...

Mehmetaj: Rilindja përbuz naftëtarët dhe bëhet krah me oligarkët

Për ish-deputeten e LSI Kejdi Mehmetaj, naftëtarët e uzinës së Ballshit janë të përbuzur nga Rlindja. Përmes një postimi në Facebook, Mehmetaj shkruan se qeveria...

As “Skënderbeu” s’mund të qeverisë Shqipërinë 3 mandate, vetëm me këto Mamica

Nga: Kreshnik Spahiu “Rilindja” u kopjua si slogan nē 2013 si një mënyrē për të rivalizuar, patriotizmin Kuqezi i cili kishte fituar shumë terren në...

Detyra e opozitës të lexojë Disonancën Konjitive të votuesit të majtë

Nga: Florian Çullhaj PhD Në vitin 1957-të psikologu social Leon Festinger formuloi konceptin e Disonancës Konjitive. Sipas tij, kjo formë shqetësimi psikologjik përjetohet kur një...

“Skandalet nuk kanë të sosur”/ Ish-deputeti demokrat nxjerr dokumentin

Ish-deputeti i PD, Agron Shehaj, ka denoncuar një aferë korruptive. Sipas tij, qeveria i ka shtuar koncesionit të laboratorëve, 4 miliardë lekë në buxhetin...

Ish deputeti demokrat-Ramës: Po rrezikoni një tragjedi të tretë për shqiptarët

Ish-deputeti Tritan Shehu, rikthen në vëmendje efektet që la pas vendimi për mos-hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në komentin e radhës...

Duka nxjerr videon e 7 viteve më parë: Ja çfarë ndodh sot falë “Rilindjes”

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka postuar një video të realizuar 7 vite më parë nga Partia Socialiste, ku përshkruhej gjendja e...

Zëdhënësi i Presidencës: I bëj thirrje Rilindjes t’i lidhë këta pupacë të opozitës së re

Zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi ka reaguar së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook. “I bëj thirrje Rilindjes t’i lidhë këta pupacë...

Profecia e Tony Blair me koncesionet e Rilindjes

Nga Klodian Tomorri: Negociatat e fshehta në aksin mes sheshit Skënderbej dhe atij Nënë Tereza për të zgjatur koncesionin e kolaudimit janë përmbyllja fatkeqe e...

“80% e shqiptarëve të braktisur”, Kryemadhi: Rilindja po shkatërron ekonominë

Në 15-vjetorin e themelimit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, kryetarja e saj, Monika Kryemadhi hodhi akuza të forta ndaj qeverisë Rama duke u shprehur...

Të fundit

Vlorë: Përmbyset zetori teksa punonte tokën, humb jetën 60-vjeçari

Një 60-vjeçar ka humbur jetën, pasi zetori që drejtonte teksa punonte tokën, u përmbys. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Skrofotinë të Vlorës. Mësohet se zetori është...

Erdogan deklaron mbështetjen e pakufizuar të Turqisë për Azerbajxhanin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se vendi i tij do të vazhdojë të mbështesë Azerbajxhanin “me të gjitha mjetet”, në konfliktin ...

NATO: Greqia dhe Turqia janë pajtuar që të shmangin përplasjet në Mesdhe

Greqia dhe Turqia janë pajtuar për të shmangur përplasjet aksidentale në Mesdheun lindor duke vendosur një linjë të komunikimit të drejtpërdrejtë ushtarak, njoftoi Aleanca...

Zbardhet agjenda e mbledhjes së dy qeverive, Shqipëri-Kosovë

Zbardhet agjenda e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive Shqipëri–Kosovë, e cila do të zhvillohet ditën e nesërme më 2 tetor. Delegacioni kosovar pritet të...

Vrasja e Azem Hajdarit/ Artan Hoxha nxjerr emrin e personit që i shkoi në zyrë dhe e lajmëroi se ishte në rrezik

Ish-kryeministri Sali Berisha, pak ditë më parë gjatë një emisioni televiziv foli për ezekutimin e Azem Hajdarit, ish-liderit legjendar të PD, dhe deklaroi se...