E diel, 28 Shkurt, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

reshje

Moti i keq në vend, IGJEUM jep njoftimin: Do ketë reshje intensive

Instituti i Gjeoshkencave ka parashikuar se në tre ditët e ardhshme vendi do të përfshihet në kushte të paqëndrueshme, ku priten rreshje shiu intensive. Nga...

Përmbytjet, IGJEUM: Niveli i Drinit dhe Bunës do vijojë i lartë

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit në vendin tonë. Sipas IGJEUM, nivelet në lumenjtë Drin dhe Buna do...

Reshjet e dendura dëmtojnë Urën e Zogut, bien mbi lumin Mat disa pjesë të saj

Reshjet e dendura të shiut nuk kanë kursyer as “Urën e Zogut” në Milot, një monument kulture i mbrojtur nga shteti. Prurjet e shumta të...

Mot i paqëndrueshëm për sot, temperatura nga -2°C në 11°C

Moti i paqëndrueshëm do të na shoqërojë gjatë gjithë ditës së sotme, duke diktuar vranësira të dendura dhe reshje mesatare. Herë pas here do kemi...

Moti për nesër/Temperaturat maksimale do të arrijnë në 13 gradë celsius

Sot pasdite (e enjte, dt. 31) dhe nesër (e premte, dt. 01.01) priten reshje të dobëta deri lokalisht të dobëta në të gjithë vendin....

Temperaturat në minus/ Ja si do jetë moti në 31 dhjetor e 1 janar

Kjo javë parashikohet të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Reshjet e shiut do të jenë prezente gjatë gjithë javës, me përjashtim të ditës...

Moti në fundjavë/Reshje, shkarkesa elektrike dhe borë

Ditën e shtunë, vendi ynë do të ndikohet nga kalimi i një fronti të ftohtë atmosferik. Moti parashikohet i vranët shoqëruar me reshje shiu...

Bashkia Vlorë jep alarmin, ja çfarë na pret në orët në vijim

Që prej orëve të para të ditës së hënë e deri në mesditë, reshjet e shiut, shtrëngatat me rrufe lokale do të jenë të...

Kina modifikon kushtet e motit, shton reshjet dhe shmang breshrin

Kina bëri publike këtë javë planet e saj, për të zgjeruar në mënyrë drastike një program eksperimental të modifikimit të motit, që do të...

Keni plane për fundjavë? Moti vjen me surpriza

Dita e shtunë parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu të izoluara përgjatë vijës bregdetare. Era nga kuadrati i jugut me...

Të fundit

Koronavirusi: Regjistrohen 986 raste të reja dhe 19 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 986 raste të reja. Ndërkohë, 19 persona...

Video/ Shkëputet masa gjigande e akullit në Antarktidë

Një ajsberg i madh që i afrohet madhësisë së Londrës së Madhe është shkëputur nga Antarktida, afër stacionit kërkimor Halley të Britanisë. Instrumentet sipërfaqësore në...

SHBA/ Gjykata gjobit me 65 milion dollarë rrjetin social Facebook, ja arsyeja

Një gjykatës federal ka aprovuar një gjobë prej 650 milion $ të një procesi gjyqësor mbi privatësinë kundër Facebook për pretendimin e përdorimit të...

Basha pyet qytetarët: Nuk jeni të kënaqur me drejtuesit? Ndërrojini (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social, Facebook, ku i këshillon qytetarët që t'i ndërrojnë drejtuesit e tyre...

Ndryshimi i klimës, po bën që sezonet e alergjive të nisin më herët

Kokrrat e polenit nga bimët që lulëzojnë, fluturojnë zakonisht edhe qindra kilometra përmes erë. Tani duket se kriza e klimës e ka përshpejtuar udhëtimin...