E diel, 22 Maj, 2022
15.5 C
Tirana

Etiketa

raketa

Pesë rak*ta kanë goditur qytetin perëndimor të Ukrainës, Lviv

Pesë raketa kanë goditur qytetin perëndimor të Ukrainës, Lviv, tha kryebashkiaku të hënën. Kryebashkiaku Andrii Sadovyi ka shkruar në Facebook se "shërbimet përkatëse" ishin dërguar...

Raketa ruse shkatërron një tjetër shkollë në Ukrainë

Një shkollë në Zhytomyr, në Ukrainën veriore, u godit nga një raketë ruse të premten në mëngjes, sipas presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky. Imazhet e...

Si forcat ruse hedhin në erë banesën në Kiev (VIDEO)

Shërbimi i emergjencës shtetërore të Ukrainës thotë se një predhë ruse ka goditur një ndërtesë banimi në Lobanovsky Avenue 6, në qendër të Kievit,...

Koreja e Veriut kryen me sukses testin e katërt të raketës brenda një muaji

Koreja e Veriut kreu të hënën atë që supozohet të jetë testi i saj i katërt raketor i vitit, duke gjuajtur dy predha në...

Koreja e Veriut teston raketën e re me rreze të gjatë veprimi

"Koreja e Veriut ka testuar një raketë të re me rreze të gjatë veprimi, të aftë të godasë pjesën më të madhe të Japonisë",...

Shkencëtarët paralajmërojnë: Kina po rrit kapacitetet për armë bërthamore

Shkencëtarët amerikanë kanë paralajmëruar se Kina po zgjeron kapacitetin e saj për të ruajtur dhe lëshuar raketa bërthamore. Pamjet satelitore nga provinca Xinjiang në...

Dy raketa nga Libani në Izraelin verior. Izraeli godet objektivat në Liban

'DPA international' Dy raketa u nisën nga Libani në Izraelin verior, tha ushtria izraelite në orët e para të së martës. Njëri u kap nga sistemi...

E frikshme/ Raketat izraelite shkatërrojnë godinën e televizionit ‘Al Jazeera’

Ndërtesa e televizionit ''Al Jazeera'' në Rripin e Gazës u godit nga një sulm ajror izraelit duke e shkatërruar atë totalisht. Imazhet treguan që ndërtesa...

Të gjitha raketat e Kinës, arsenali që e shqetëson shumë SHBA-në

Nga Stefano Pioppi “Formiche.net”   Më shumë sesa Rusia, është Kina ajo që ka shtuar shqetësimin “bërthamor” të SHBA-së. Forcat e armatosura kineze janë përfshirë prej...

Përpara inaugurimit të Biden, Koreja e Veriut nuk jep shenja testesh me raketa

Sipas gjeneralit kryesor amerikan në Korenë e Jugut, Koreja e Veriut nuk duket se po përgatit ndonjë provokacion madhor në prag të fillimit të...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...