E hënë, 18 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Etiketa

Presidenti i Serbisë

Vuçiç niset për në Rashkë, kërkon takim me politikanët serbë në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është nisur për në Rashkë, për të mbajtur një takim me përfaqësuesit politik në Kosovë. Takimi në fjalë është...

Sëmuret presidenti Vuçiç, ja çfarë njofton stafi i tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka shfaqur probleme me shëndetin, e për rrjedhojë ka anuluar takimet që i kishte programuar më herët. Ai sot...

“Serbia është me ju”, Vuçiç falenderon protestuesit në Jarinje e Bërnjak

Rrugët në veri janë të bllokuara, për shkak të reciprocitetit të targave, por Vuçiç ka vetëm falenderime për serbët që kanë kryer këtë akt....

‘Jemi gati për kompromis me Kosovën’, presidenti Vuçiç ‘dorëzohet’

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është shprehur se shpreson që BE të kuptojë që Serbia është e gatshme për bisedë dhe kompromis në dialogun...

Vuçiç flet për paqe: Po përpiqemi të bëjmë kompromis me shqiptarët, jam kundër ruajtjes së konfliktit të ngrirë

Në nisjen e dialogut të tretë për çështjen e Kosovës me përfaqësuesit e Konventës Kombëtare për Bashkimin Evropian, konventë kjo që bashkon rreth 700...

“S’mund të shkelmoja karrigen që më ofroi Trump”, Vuçiç flet për ‘poshtërimin’ e tij në Washington

Një foto e Vuçiç i cili qëndronte para presidentit Trump, u komentua gjerësisht. Fotoja u bë virale, e madje pati edhe intepretime nga më...

Vuçiç jep lajmin e shumëpritur, paralajmëron daljen e vaksinës deri në fund të vitit

Dhjetëra vaksina kundër COVID-19 janë në faza të ndryshme të testimit në gjithë botën. Serbia është ndër vendet që ka shifra të frikshme të...

“Kurrë nuk e kam përjetuar një moment të tillë”, Vuçiç zyrtarisht fitues

Presidenti i Serbisë dhe udhëheqësi i SNS, Aleksandar Vuçiç, shpalli mbrëmë fitoren para elektoratit të partisë së tij. Vuçiç e quajti fitoren e tij...

Detaje nga takimi me të dërguarin e Trump, reagon Vuçiç pas gjendjes së “shokut”

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka nxjerrë detaje nga takimi që ka pasur me të dërguarin e presidentit të SHBA-së për dialogun, Richard Grenell. I...

“I frikësuar për serbët në Kosovë”, Vuçiç pas dorëheqjes së Haradinajt: Lojë politike

Siç ishte paralajmëruar Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i’u drejtua sot serbëve lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës....

Të fundit

Rekord i ri/ 700 mijë shqiptarë kanë ikur nga vendi nga 2008

Që nga viti 2008 deri në 2020-n, janë rreth 700 mijë shtetas shqiptarë që kanë marrë leje qëndrimi në një nga shtetet e Bashkimit...

COVID-19 i merr jetën ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit

Ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 84-vjeçare. Colin Powell, Sekretari i parë me ngjyrë i Shteteve të...

Afrimiteti i tyre nxiti diskutime/Donaldi gdhend në dru portretin e Semit

Semi dhe Donaldi kanë shfaqur afrimitet shoqëror me njëri-tjetrin në “Big Brother Vip”. Bora Zamani nga ana tjetër hodhi poshtë aludimet se aktori i...

Vazhdimi i revolucionit të Shën Valentinit

Nga: Andi Bushati Konluzioni i përbashkët i të gjitha analizave, menjëherë sapo dolën shifrat e para të zgjedhjeve lokale në Kosovë, ishte rezultati shumë më...

Maqedoni e Veriut/ Partitë nuk presin KSHZ, shpallin rezultatet

Rreth 49.11% ose 842.512 votues morën pjesë në votime në zgjedhjet lokale të së dielës (17.10) në Maqedoninë e Veriut. Kryetari i KSHZ-së, Aleksandar Dashtevski ka...