E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

plazhe

Tatimet fillojnë aksionin në plazhe, çfarë duhet të keni kujdes

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton se ka nisur zbatimin e planit të masave për Sezonin Turistik 2020. Ky plan synon informimin dhe ndërgjegjësimin...

“Duam që hoteleria shqiptare të punojë”, Rama flet për hapjen e plazheve

Kryeministri Edi Rama sqaroi qytetarët për periudhën se kur do të hapen plazhet në Shqipëri. “Hapim plazhet nga 1 Qershori vetëm për hotelet dhe pas...

Greqia lehtëson masat/ Ja sa plazhe janë rihapur deri më tani

Greqia është një ndër vendet që është prekur nga COVID-19, ndërkohë së fundmi shteti fqinj ka nisur lehtësimin e masave. Sektori i turizmit është çelur...

Ja kur do hapen plazhet në Greqi

Plazhet në Greqi raportohet se do të hapen këtë fundjavë. Vizitorët do të përballen me masa dhe udhëzime të rrepta, ku nuk do të lejohet...

Një çadër 50 euro? Klosi: S’bëjmë dot gjë, e vendos tregu

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, duke folur për këtë sezon veror, tha se distanca mes shezlongeve do të jenë 2.5-3.5 metra, ndërsa...

‘Nxehet’ Rama: Zaptuesit e plazheve të mos guxojnë ta sfidojnë më shtetin

Prej disa ditësh ka nisur aksioni për lirimin e hapësirave në plazhe, ndërkohë së fundmi kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar ata që thyejnë ligjin. Në...

“Rrumpalla ka marrë fund”, paralajmëron Rama: Ligj i ri në vjeshtë

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar me anë të një postimi në Facebook, se në vjeshtë do të shkojë në Kuvend një ligj i ri,...

Siguria në plazhe edhe këtë vit mbeti në letër (video)

Siguria në plazhe edhe këtë vit duket se mbeti në kuadrin e deklaratave, qofshin këto në letër, apo të artikuluara publikisht. Emisioni "BOOM" realizoi një...

Vanity Fair: Pushimet në Shqipëri, det i shkëlqyer dhe qytete interesante

Gazetarja Raffaella Serini i kushton një artikull, të botuar në faqen internet të revistës prestigjioze “Vanity Fair” për Italinë, bukurive të Shqipërisë dhe arsyeve...

Sipas zhytësit Ismajl Kasumi, kjo është arsyeja kryesore pse po mbyten pushuesit nëpër plazhe

Për një numër të konsiderueshëm pushuesish, plazhet shqiptare janë të pasigurta. Kujtojmë se vetëm gjatë muajit qershor, tre pushues kosovarë janë mbytur në bregdetin...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...