E enjte, 14 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

Etiketa

Peje

Vranë njëri-tjetrin me armë zjarri në Pejë, hetimet në disa pista

Peja u trondit mbrëmjen e djeshme nga vrasja e dyfishtë e dy zyrtarëve të PDK-së, Astrit Ademaj dhe Blerand Kadriaj. Referuar rastit tragjik në...

Vrasja e dy politikanëve shqiptarë, mjeku sjell detajet e rënda

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon ngjarjes së rëndë ndodhur dje në Pejë, ku ndodhi një vrasje e dyfishtë. Kandidati...

Si nisi sherri, çfarë dihet për vrasjen e dy politikanëve në Kosovë

Dy zyrtarë të PDK-së janë vrarë, teksa edhe një person është plagosur në një ngjarje të paprecedentë. Kandidati për kryetar të Pejës nga PDK,...

Vritet kandidati për kryetar i PDK-së në Kosovë dhe një tjetër zyrtar

Dy të vrarë dhe një i plagosur është bilanci tragjik si pasojë e të shtënave me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Pejë. Zëdhënësi i...

Ekzekutohet një person në Pejë, ja çfarë njofton policia

Një person në Pejë është bërë objektivi i një atentati. Lajmin e kanë përcjellë mediat në Kosovë, teksa kanë dhënë detajet e para. Një...

Plagoset me armë nipi i Ramush Haradinajt, plumbat kapin edhe një kalimtar

Dy persona janë plagosur sot në Pejë afër fakultetit të Biznesit, e i dyshuari ende është në arrati. Njëri nga të plagosurit mësohet se...

Kosovë/ Gjendet i shtrirë përtokë në qendrën e votimit, ndërron jetë 68-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një qendër votimi në Pejë të Kosovës, ku një 68-vjeçar është gjendur i shtrirë përtokë jashtë ambientit...

Qeveria shqiptare dhe ajo kosovare mblidhen në Pejë, marrëveshjet që pritet të arrihen

Sot mbahet mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Shqipërisë. Mbledhja do të zhvillohet në Pejë. Ceremonia shtetërore e mirëseardhjes do...

Përleshja në Pejë, tifozi i Dritës tenton të shtypë tifozët e Prishtinës (Video)

Në Pejë një të dielën u zhvillua kryendeshja e kampionatit kosovarë mes Prishtinës dhe Dritës, ku në përfundim këtë të fundit u shpallën edhe...

Ekzekutimi i Miss Serbisë/Rrëfehet e bija: Si ma vranë nënën shqiptarët

“Do ta mbroj Serbinë deri në vdekje”,  ka thënë ish-Miss Jugosllavia, gruaja e një princi serb dhe nënë e gjashtë fëmijëve, kur vdiq në ...

Të fundit

Moti për nesër/Reshje shiu në formë shtrëngatash dhe ulje temperaturash

Edhe për ditën e premte, vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet fillimisht (orët...

Një paketë alternative për përballimin e krizës së energjisë

Nga: Arben Malaj Përballë kësaj krize Rama theksoi se “plani ynë i kundërveprimit ndaj krizës energjetike ka tri pika: 1- Garantimin e furnizimit të pandërprerë;...

Banori i “Big Brother Vip” plas “bom*ën”: “Për’puthen” është me skenar

Arditi, një nga personazhet e "Big Brother Vip", ka bërë një deklaratë të fortë për emisionin “Për’puthen”. Ai ka thënë se ky format krijohet...

Paloma në rolin e “fallxhores”, ja çfarë parashikon për Ilirin (VIDEO)

Paloma brenda shtëpisë së “Big Brother VIP” ka bërë edhe rolin e fallxhores. Ajo së bashku me Ilirin, u dënuan për shkak të disa...

Me Sali Berishën apo me Shqipërinë?

Nga: Alfred Peza Dikur debati ishte nëse donin më shumë partinë, apo Shqipërinë? A duhej ti qëndroje më shumë besnik flamurit të partisë ku bëje...