E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

patentat

Njohja e patentave shqiptare në Gjermani/ Ambasada: Janë bërë përparime

Ambasada gjermane në Tiranë shprehet se pala gjermane konstaton se janë bërë përparime në rrugën e njohjes së patentave shqiptare. Përmes një postimi në Facebook,...

“Njohja e patentave”, Gjermania refuzon kërkesën për provimin në gjuhën shqipe

Gjermania e ka refuzuar kërkesën për dhënien e provimit të patentave në gjuhën shqipe. Edhe procesi i njohjes së patentave do të kërkojë kohë. Gjermania...

Aksion ‘blic’, iu hiqet patenta 9 shoferëve brenda pak orëve

Policia Rrugore ka dhënë provat se nuk ka të ndalur me kontrollet edhe gjatë natës, për të evidentuar shkelësit dhe rritur sigurinë në rrugë. Gjatë...

Një tjetër shtet evropian njeh patentat shqiptare

Një lajm i mirë vjen për Shqipërinë. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka njoftuar se Bullgaria do të njohë lejet e...

“Së shpejti njohja e patentave të ndërsjellta”, zbardhet takimi Rama-Mitsotakis

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, ka treguar se çfarë ka diskutuar në takimin e sotëm me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Zyra për shtyp e Mitsotakis ka...

Dështon marrëveshja me Italinë për patentat, shtohen kritere të reja

Marrëveshja e firmosur më 14 gusht mes qeverisë shqiptare dhe asaj italiane, për njohjen e lejeve të drejtimit, duket se ka dështuar. Sipas kësaj marrëveshjeje,...

Marrëveshja për patentat/ Lajm i mirë për shqiptarët që jetojnë në Itali

Nga data 8 shtator 2019, të gjithë shqiptarët që udhëtojnë në drejtim të Italisë, nuk do të kenë nevojë të pajisjen me patentë ndërkombëtare...

Pa patentë dhe të alkoolizuar, pranga 9 shoferëve në Durrës

Janë shtuar kontrollet në kuadër të respektimit të rregullave, orientimit, këshillimit dhe ndëshkimit të personave që drejtojnë automjetet nën efektin e pijeve alkoolike dhe...

Patentat e reja shqiptare nuk njihen në disa vende të BE-së, zbulohet arsyeja

Mbrëmjen e së enjtes në “Fiks Fare” u trajtua mosnjohja e modelit të ri të lejeve të drejtimit, që janë hedhur nga 24 janari...

Ikën drejtori i Patentave në Tiranë, kush është pasuesi i tij

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit të Transportit Rrugor, Blendi Goxhe ka liruar sot nga detyra drejtuesin e Tiranës së këtij institucioni. Arnis Hoxha, drejtor i...

Të fundit

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT