E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

pasgoditje

Shqipëria nuk gjen paqe, sërish lëkundje tërmeti

Pas lëkundjeve të ditës së djeshme, një tjetër tërmet është ndjerë sot. Tërmeti me magnitudë 3 ballë i shkallës Rihter, e ka pasur epiqendrën...

Qendra Sizmologjike Evropiane EMSC jep njoftimin e rëndësishëm për shqiptarët

Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare e njohur me akronimin si EMSC ka publikuar sot një tabelë për ecurinë  e pasgoditjeve që nga tërmeti që goditi vendin...

IGJEUM tregon sa lëkundje janë regjistruar natën: Ja si ka lëvizur magnituda

Pasgoditjet e tërmetit të 26 nëntorit kanë vijuar edhe gjatë natës. Mirëpo, numri i tyre ka qenë më i kufizuar, si dhe magnituda më...

Zvogëlohet numri i pasgoditjeve nga tërmeti në Shqipëri, EMSC publikon grafikun

Numri i pasgoditjeve që kanë lëkundur Shqipërinë pas tërmetit të fortë 6.4 ballë ka nisur të rrallohen tashmë. Qendra Sizmologjike Europiane e Mesdheut (EMSC)...

Zbuloni sa tërmete e kanë goditur vendin tonë që nga e marta

Që prej mëngjesit të 26 nëntorit, Shqipëria vijon të lëkundet. Tërmeti me magnitudë 6.4 ballë shkaktoi 41 viktima. Sipas të dhënave më të fundit të IGJEUM,...

Të fundit

Kryemadhi takon ambasadorin e Britanisë, ja për çfarë diskutuan

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ata kanë diskutuar lidhur me...

Protokolli shëndetësor/ FSHF takim me delegatët e ndeshjeve: Asnjë tolerancë ndaj klubeve

FSHF ka zhvilluar sot një mbledhje me delegatët e ndeshjeve në lidhje me protokollin e masave që lojtarët dhe jo vetëm duhet të zbatojnë. Sekretari...

Përdorej te pacientët me koronavirus, Franca ndalon përdorimin e hidroksiklorinës

Franca nuk do të lejojë më përdorimin e hidroksiklorinës si ilaç për trajtimin e koronavirusit. Qeveria franceze mori këtë vendim, pasi OBSH pezulloi këtë javë...

Rruga e mbarë të qoftë Ilir Meta

Nga Mustafa Nano Në monologun e fundit unë bëja thirrje që Rama, Berisha e Meta të largoheshin nga politika. Asnjëri nuk ma vuri veshin. Madje,...

Gjobiten me 2 milionë lekë dy persona në Kurbin, policia ndan pamjet nga aksioni

Dy persona janë proceduar penalisht dhe janë gjobitur me masë administrative 2 milionë lekë të reja secili, pasi u kapën duke gërryer shtratin e...
WhatsApp KONTAKTO TT