E martë, 18 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

Etiketa

parë

Bregu: Negociatat e anëtarësimit duhet të ishin hapur kohë më parë

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal Majlinda Bregu thotë se çelja në tetor e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Evropian të Shqipërisë...

Këtë portret e keni parë gjithandej, por e dini përse Amerika quhet “Xhaxha Semi”?

Xhaxha Semi, është një simbol i Amerikës, dhe xhaxhai më patriot nga të gjithë. Imazhet e tij janë përdorur për dekada për të rekrutuar...

Komentatori i njohur i sportit bëhet baba për herë të parë

Ditën e sotme gazetari dhe komentatori i njohur i Digitalb, Alban Xhihani është bërë baba për herë të parë. Lajmin e bukur e ka bërë...

Moderatorja shqiptare bëhet nënë për herë të parë

Moderatorja e njohur shqiptare Genta Cana është bërë nënë për herë të parë. “Prive” ka raportuar se moderatorja ka sjellë në jetë një vajzë...

Ishin martuar një natë më parë, aksidenti tragjik i merr jetën çiftit (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spanjë, ku sulmuesi i skuadrës së dytë të Sevillas është bërë shkak i një aksidenti tragjik. 20-vjeçari...

Pak ditë më parë u nda nga i dashuri, Dua Lipa në një romancë të re

Vetëm pak kohë më parë Dua Lipa i dha fund lidhjes disavjeçare me kuzhinierin e famshëm Isaac Carew. Çifti arriti të kapërcente një krizë...

“Notuan për herë të parë”, Emina Cunmulaj lumturon fëmijët në nevojë

Emina Cunmulaj është një ndër modelet shqiptare më të famshme e cila tashmë ka ndërtuar jetën e saj në SHBA dhe është nënë e...

Zuzana Caputova, gruaja e parë në krye të shtetit sllovak

Gruaja e parë që fiton presidencën sllovake, avokate liberale dhe ambjentaliste Zuzana Caputova, një rishtare në politikë por oratore e jashtëzakonshme. Ajo u emërua të...

Kush është shqiptari i parë në ‘Komisionin e Qeverisjes Botërore’

Në Paris po zhvillohet mbledhja vjetore e Komisionit Trilateral, ku këtë vit, në ndryshim nga përvoja e mëparshme, është ftuar zyrtarisht në punime edhe një...

Loja “top e kamë”, rrëfimi i ish-studentit: Kush e solli për herë të parë futbollin në Shqipëri?

Nga Kreshnik KUÇAJ/ Për herë të parë në Shqipëri, futbolli u luajt në vitet 1908-1909 në Shkodër. Revista Leka e vitit 1934 i kushton...

Të fundit

Kur Papa…dhe Erdogani flasin për vëllazëri…

Nga: Mentor Nazarko Vizita e djeshme e Presidentit Erdogan si gjithmonë nxiti polemika të shumta, disa të përsëritura. Ato fillojnë me reagimet fejsbukiane për datën...

Analiza e “Reuters”: NATO do të ketë rol dytësor nëse Rusia pushton Ukrainën

NATO-ja ka të ngjarë të përforcojë praninë e trupave të saj në Detin e Zi dhe Baltik, duke shmangur sulmet kibernetike nëse Rusia do...

Shtohet tensionet/”S’do haj nga dora jote”, agravon debati mes Ilirit e Monikës

Për shkak të mungesës së higjenës, banorët e shtëpisë së “Big Brother VIP” janë dënuar mëngjesin e sotëm. Ata duhet të lajnë me dorë...

Çfarë e bëri Napoleon Bonapartin aq të suksesshëm?

Historia e Napoleon Bonapartit është e pabesueshme. I lindur në një familje modeste fisnikësh në ishullin e Korsikës, ai i ngjiti shpejt shkallët e...

Aksidentohet autobusi me 29 pasagjerë shqiptarë në Bullgari

Një autobus me 29 pasagjerë nga Kosova, është aksidentuar në qytetin e Kyustendilit. Mediat bullgare raportojnë se aksidenti ka ndodhur rreth orës 04:30, kur...