E diel, 29 Mars, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

paqe

A solli koronavirusi paqe politike? Përgjigjet Meta

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, ku bashkë me kryeministrin Rama dhe kryeopozitarin Basha diskutuan në lidhje...

SHBA-ja dhe talibanët ulin armët, nis rruga drejt paqes

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe talibanët janë drejt rrugës së paqes përfundimisht. Sipas raportimeve, midis palëve është arritur një marrëveshje për një armëpushim...

Plani i Trump për paqe në Lindjen e Mesme përfundon në kosh të plehrave (VIDEO)

Kryetari i Parlamentit të Kuvajtit, Marzouq Al-Ghanim, hodhi të shtunën një kopje të “Marrëveshjes së Shekullit” të SHBA-së në kosh mbeturinash, duke theksuar se...

“Jerusalemi nuk shitet”, Palestina ndërpret kontaktet me SHBA-në dhe Izraelin

Palestina ka ndërprerë të gjitha marrëdhëniet me Izraelin dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lajmi është bërë i ditur nga Kryetari i Autoritetit Palestinez,...

Plani i Trump për paqen në Lindjen e Mesme

Presidenti Donald Trump shpalli të martën në Shtëpinë e Bardhë planin e tij të paqes për Lindjes e Mesme përkrah Kryeministrit Benjamin Netanyahu të...

Paqe në Lindjen e Mesme? Be-ja reagon mbi planin e presidentit Trump

Bashkimi Evropian ka reaguar mbi planin e paqes të propozuar nga presidenti Trump ditën e djeshme. BE-ja e përshëndeti si plani dhe ripohoi sot...

Hapi i parë drejt paqes në Libi

Të dielën (19.01) qeveria gjermane ka ftuar në zyrën e kancelares palët e konfliktit në Libi dhe përkrahësit e tyre jashtë vendit. Me këtë...

Rusia: Përparim në përpjekjet për arritjen e paqes në Libi

Rusia tha se është bërë përparim pas bisedimeve indirekte të paqes që synojnë t'i japin fund konfliktit në Libi - megjithëse dështoi për të...

Rusia dhe Turqia përpjekje për arritjen e paqes në Libi

Bisedimet mes udhëheqësve të dy palëve ndërluftuese të Libisë përfunduan një takim në Moskë, me ministrin e jashtëm rus që vuri në dukje njëfarë...

SHBA rifillojnë negociatat e paqes me Talebanët

Shtetet e Bashkuara kanë rifilluar zyrtarisht negociatat e paqes me Talibanët, tre muaj pasi Presidenti Donald Trump ndaloi papritur procesin njëvjeçar që synonte gjetjen...

Të fundit

Kosova shënon 3 raste të reja me koronavirus

Konfirmohen 3 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Sipas IKSHPK-së, gjatë ditës së sotme janë testuar në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare 45 mostra, prej...

Operacioni urgjent për vajzën nga Lezha me koronavirus, reagon Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu njofton se është realizuar me sukses ndërhyrja kirurgjikale tek vajza e konfirmuar me koronavirus. Përmes një postimi...

Nga e hëna ju duhet leje për të dalë në pazar, çfarë duhet të dini për të

Duke filluar që nga dita e nesërme, hyn në fuqi “leja e daljes” e njoftuar nga kryeministri Rama pak ditë më parë. Kjo leje është...

Shqiponja fluturon krenare në qiellin e Evropës

Nga Klodian Tomorri Dërgimi i mjekëve në Bergamo mund të jetë gjesti më i vlefshëm humanitar që ka bërë ndonjëherë Shqipëria. Kam lexuar sot thuajse të...

U përjashtua nga skuadra, ish-lojtari i Barcelonës padit klubin në FIFA

Ish-futbollisti i Arsenal dhe Barcelonës Alex Song, i cili ishte shok skuadre te Sion me Ermir Lenjanin ka paditur klubin zviceran në FIFA. Kamerunasi së...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT