E mërkurë, 28 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

pagat e luftes

Pagat e Luftës, Rama: Një lajm i mirë

Kryeministri Edi Rama sapo ka ndarë një mesazh me qytetarët lidhur me Pagat e Luftës. Kreu i Qeverisë njofton se ka kaluar 30 mijëshin numri...

“Askush nuk do mbetet pa e marrë”/ Rama: Deri tani janë paguar 7.5 mld lekë për pagat e luftës

Kryeministri Edi Rama u shpreh se deri më tani janë paguar 7,5 miliardë lekë të reja për pagat e luftës. Në një komunikim me qytetarët...

“Janë 3 kategori”/ Rama sqaron kush përfiton pagën e luftës

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar sot cilat do të jenë tre kategoritë kryesore që do të përfitojnë pagat e luftës, në këto kohë të...

Të fundit

Mcallister: Ndryshimet e njëanshme, jo produktive për çeljen e negociatave

Kryetari i Komisionit të Jashtëm të Parlamentit Europian, David Mcallister është politikani i rradhës i faktorit ndërkombëtar, që reagon lidhur me ndryshime në Kodin...

‘Nuk ka qeveri e as opozitë’, Jozefina Topalli prezanton partinë e re

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka prezantuar forcën e re politike të kryesuar prej saj. Partia më e re që do garojë më 25 prill, quhet ‘Lëvizja...

Kryemadhi nga Fieri: Më 25 prill, merr fund ‘aksidenti Rama’

Në prag të zgjedhjeve parlamentare, fushata politike sa vjen dhe bëhet më e ashpër. Nga Fieri, gjatë një takimi me simpantizantë të LSI, kryetarja e...

“Fluturon” kurba e infeksioneve nga Co*id-19 në Itali

Italia nuk njeh rënie të numrit të të infektuarve nga Covid-19. Në 24 orët e fundit, në vendin fqinj u regjistruan 24,991 raste të reja...

OBSH në Shqipëri jep alarmin: Rreziku i obezitetit është rritur gjatë pandemisë

Organizata Botërore e Shëndetësisë në Shqipëri, informon se obeziteti rrit ndjeshëm shanset për pasoja të rënda te pacientët me COVID-19. Për këtë arsye, OBSH bën...