E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

OSBE

Raporti i OSBE për zgjedhjet e 25 prillit, reagon delegacioni i BE në Shqipëri

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri, ka reaguar pas publikimit të raportit final nga ana e OSBE-ODIHR, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas...

Raporti i OSBE/ Reagon Basha: Në 25 prill, u tjetërsua vullneti i shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të raportit final për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, nga ana e OSBE-ODIHR.  Sipas...

PS kontrolloi administratën/ OSBE publikon raportin për zgjedhjet e 25 prillit

OSBE-ODIHR ka publikuar raportin final për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit në Shqipëri. Në raportin prej 36 faqesh, janë publikuar të gjitha përfundimet e...

Legenosja e ambasadorëve

Disa seli diplomatike në Tiranë, përfshirë edhe atë të BE e OSBE, u rekën më kot të vinin pak makiazh mbi fytyrën autoritariste të...

Zgjedhja e kreut të ri të AMA-s/ OSBE: Duhet proces transparent

Pas BE-së, edhe OSBE apelon ndaj mazhorancës qeverisë që AMA të jetë një institucion i pavarur. Prezenca e OSBE-së i kërkon Parlamentit, të jetë...

Raporti për zgjedhjet, ambasadori i OSBE tregon kur do takohet me Bashën

“Do të ofrojmë ndihmën tonë ndaj politikës që të zbatojë rekomandimet e OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 Prillit.” Ky ka qenë reagimi i Ambasadorit...

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, ODIHR falënderon Policinë e Shtetit

Kreu i Delegacionit të ODIHR-it për monitorimin e zgjedhjeve të 25 prillit, Urszula Gacek, i ka dërguar një letër falënderimi Drejtorit të Policisë së...

25 Prilli/ Përfaqësuesja e SHBA në OSBE- Qeveria përfitoi në zgjedhje nga posti

Zëvendës-Shefja e Misionit në Këshillin e Përhershëm në Vjenë, Elisabeth Rosenstock-Siller, ka theksuar, të enjten e 6 Majit, edhe një herë vëmëndjen ndaj përfundimeve...

Shit-blerja e votës, OSBE: Kemi konstatuar disa raste, po i verifikojmë

Misioni i OSBE/ODIHR ka prezantuar ditën e sotme raportin paraprak për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Gjatë një konference për mediat, OSBE tha se gjatë...

OSBE-ODIHR flet për herë të parë për zgjedhjet në Shqipëri

"Faleminderit shumë. Mirëdita të gjithë. Kordinatori i vëzhguesve. Do të më pëtlqentë t’iu falenderoj për mikpritjen. Në emër të delegacionit tonqë që ka drejtuarvëzhgimin,...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...