E diel, 28 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

operacioni

“S’kishim lekë për operacionin e mamit”, këngëtarja prek me historinë familjare

Këngëtarja Anxhela Peristeri ka ndarë me publikun disa çaste mjaft të vështira që ka kaluar në jetën e saj. Pavarësisht buzëqeshjes rrezëllitëse që na...

Rasti i 8-vjeçares që vuante nga skolioza, Arbër Hajdari jep lajmin e mirë për Xhesin

Një lajm i mirë vjen për 8-vjeçaren, Xhensida nga Gramshi, e cila preku gjithë shqiptarët me historinë e saj të dhimbshme. Drejtuesi i fondacionit “Fundjavë...

Shpëtimi i të miturit që mbahej peng nga babai në Mirditë/ Reagon Lleshaj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka komentuar operacionin e zhvilluar sot, ku një fëmijë i cili mbahej peng prej 18 muajsh në mal është...

Operacioni “Shënmëri 2020”/ Gjykata cakton masën e sigurisë për 17 nga të arrestuarit

Gjykata e Kukësit ka dhënë sot masën e sigurisë për 17 personat e arrestuar, gjatë aksionit të gjerë anti-drogë që u zhvillua në disa...

Megaoperacioni kundër falsifikimit të vizave, reagon ambasada amerikane

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar ka reaguar në lidhje me operacionin, ku u arrestuan 22 persona si pjesë e një grupi të strukturuar,...

Finalizohet super-operacioni/ Kapet kamioni me 38 kilogramë lëndë narkotike

Një 49-vjeçar është vënë në pranga, pasi është kapur teksa po transportonte me kamion lëndën narkotike. Blutë e Durrësit kanë goditur një tjetër tentativë...

Operacioni “Mezhgorani”/ Shkon në 37 numri i personave të arrestuar

Shkon në 37 numri i personave të arrestuar në kuadër të operacionit “Mezhgorani”. Mësohet se në pranga ka përfunduar shtetasi me inicialet B.M, 32 vjeç....

EMRAT/ Policia ndalon tragetin me mbetje nga Italia, arrestohen 6 vlonjatë

Policia ndaloi ditën e sotme një traget me mbetje të konsiderueshme amianti, mbetje e rrezikshme për shëndetin e njeriut dhe mjedisin e ndaluar me ligj...

“Anti-KÇK”/ Soreca dy kushte qeverisë për zbatimin e ligjit

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka komentuar sërish ditën e sotme operacionet e Forcës Ligjore në kuadër të paketës “Anti-KÇK”. Soreca tha se...

Si u përzgjodhën emrat që do të merren nën hetim nga OFL/ Përgjigjet Lleshaj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur rreth operacioneve të fundit të zhvilluara nga “Forca e Ligjit”. I ftuar në emisionin “Open”, Lleshaj u shpreh...

Të fundit

Koronavirusi: Regjistrohen 986 raste të reja dhe 19 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 986 raste të reja. Ndërkohë, 19 persona...

Video/ Shkëputet masa gjigande e akullit në Antarktidë

Një ajsberg i madh që i afrohet madhësisë së Londrës së Madhe është shkëputur nga Antarktida, afër stacionit kërkimor Halley të Britanisë. Instrumentet sipërfaqësore në...

SHBA/ Gjykata gjobit me 65 milion dollarë rrjetin social Facebook, ja arsyeja

Një gjykatës federal ka aprovuar një gjobë prej 650 milion $ të një procesi gjyqësor mbi privatësinë kundër Facebook për pretendimin e përdorimit të...

Basha pyet qytetarët: Nuk jeni të kënaqur me drejtuesit? Ndërrojini (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social, Facebook, ku i këshillon qytetarët që t'i ndërrojnë drejtuesit e tyre...

Ndryshimi i klimës, po bën që sezonet e alergjive të nisin më herët

Kokrrat e polenit nga bimët që lulëzojnë, fluturojnë zakonisht edhe qindra kilometra përmes erë. Tani duket se kriza e klimës e ka përshpejtuar udhëtimin...